هدر موبایل
1395/07/12 15:14:07
سرویس فرهنگی
یوسف نژاد:

بستری فرهنگی – مذهبی در مسابقه فوتبال ایران و کره ایجاد شود/ فدراسیون تمام تلاش خود را کرد

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس معتقد است حال که امکان تغییر زمان بازی تیم‌های ایران و کره وجود ندارد، باید نگاه فرهنگی – مذهبی به همزمانی بازی تیم ملی فوتبال کشورمان داشت.
بستری فرهنگی – مذهبی در مسابقه فوتبال ایران و کره ایجاد شود/ فدراسیون تمام تلاش خود را کرد نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس معتقد است حال که امکان تغییر زمان بازی تیم‌های ایران و کره وجود ندارد، باید نگاه فرهنگی – مذهبی به همزمانی بازی تیم ملی فوتبال کشورمان داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/55566.jpg بستری,فرهنگی,–,مذهبی,در,مسابقه,فوتبال,ایران,و,کره,ایجاد,شود/,فدراسیون,تمام,تلاش,خود,را,کرد Icana

علی اصغر یوسف نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حساسیت‌های ایجاد شده در خصوص همزمانی بازی تیم ملی فوتبال کشورمان در مقابل تیم ملی کره جنوبی با مراسم تاسوعای حسینی، گفت: باید اذعان کرد که هیچگاه در مسابقات داخلی بازی فوتبال در ایام عزاداری برگزار نمی‌شود و بازی مذکور نیز در بر اساس برنامه‌ریزی سال‌های گذشته فدراسیون جهانی فوتبال مشخص شده است.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه می‌توان قبل از برگزاری بازی فوتبال اقدام به برگزاری مراسم عزاداری کرد، اظهار کرد: در این میان نگرانی علماء نیز باید مورد توجه قرار بگیرد تا حرمت شکنی صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال و مسئولان مربوطه تلاش‌های زیادی برای تغییر زمان برگزاری این مسابقه انجام داده اند، تصریح کرد: متاسفانه مسابقات بر اساس قوانین و شرایط بین المللی انجام شده و تغییر زمان بازی موجب بهم ریختگی شرایط جدول سایر بازی‌ها، تغییر زمان استراحت تیم‌ها و غیره می‌شود لذا فیفا با این امر موافقت نکرده است.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال‌های گذشته مانند اردیبهشت ماه سال 78 تیم استقلال در مقابل تیم باشگاهی چین قرار گرفت که این بازی نیز همزمان با یازدهمین رو از ماه محرم بود، اظهار کرد: هم اکنون باید از فرصت استفاده کرد و ورزشگاه آزادی را تبدیل به یک حسینه کرد.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید نگاه فرهنگی – مذهبی به این مسابقه داشت تا با ساماندهی لیدرهای فوتبال شعارهای مناسبی در ورزشگاه آزادی سر داده شود.

نایب رییس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم ورزشگاه آزادی یکپارچه به یک حسینه تبدیل شده و همه حسین گویان به میدان بروند؛ البته بازتاب تجربه برگزاری مسابقات گذشته در چنین شرایطی مناسب بوده است که نباید از خاطر برد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تیم ملی فوتبال کشورمان بر اساس زمان بندی مشخص شده دیدارهای انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، در 20 مهرماه همزمان با تاسوعای حسینی به مصاف تیم ملی کره جنوبی خواهد رفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet