هدر موبایل
1395/07/12 15:13:08
سرویس سیاسی
نوریان:

نامه نگاری ظریف با موگرینی برای ثبت بدعهدی غرب انجام شد

 عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری ظریف با موگرینی، بدعهدی آمریکا در برجام را ثبت کرد و می توانیم در آینده با استناد به این نامه در خصوص بدعهدی اقدام قانونی کنیم.
نامه نگاری ظریف با موگرینی برای ثبت بدعهدی غرب انجام شد  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نامه نگاری ظریف با موگرینی، بدعهدی آمریکا در برجام را ثبت کرد و می توانیم در آینده با استناد به این نامه در خصوص بدعهدی اقدام قانونی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg نامه,نگاری,ظریف,با,موگرینی,برای,ثبت,بدعهدی,غرب,انجام,شد Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نامه نگاری ظریف با موگرینی برای ثبت بد عهدی غرب در برجام است، اظهار داشت: موضوع برجام بحث پیچیده ای است و از قبل هم قابل پیش بینی بود که دچار افت و خیز هایی خواهد شد، اکنون تیم دیپلماسی کشور صورت روزانه موضوع بدعهدی را پیگیری می کنند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: ایران طبق زمانبندی های تعیین شده در برجام به تعهدات خود عمل کرده است و انتظار پایبندی به تعهد را از طرف مقابل داشتیم اما رفتاری عکس اتفاق افتاد اما وزیر امور خارجه با راه و روش های مختلف عدم پایبندی را پیگیری می کند.

وی گفت: بر اساس قوانین و مقررات بین المللی، غرب نقض تعهد کرده است و باید مستندات کافی دال بر عدم تعهد در دست داشته باشیم، نامه نگاری ظریف با موگرینی یکی از همین اسناد است که در آینده می توانیم با استناد به آن بدعهدی غرب در برجام را اثبات و برای پیگیری قانونی آن اقدام کنیم.

 این نماینده با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی به صورت روزانه موضوع بدعهدی در برجام را پیگیری می کند، اظهار داشت: اما این نامه نگاری مستند کردن بدعهدی است و می تواند به عنوان سند رسمی در آینده به کمک جمهوری اسلامی ایران بیاید.

نوریان تاکید کرد: اگر بدعهدی طرف مقابل ادامه پیدا کند، بر اساس شرایطی که در برجام دیده شده است از جمله کمیسیون مشترک مسئله را پیگیری می کنیم و اگر این راه کمک نکند با استناد به نامه نگاری و مدارک دیگر نقض برجام اعلام خواهد شد و می توانیم به نقطه قبل از توافق برگردیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ضرر و منفعت ادامه اجرای برجام تصمیم گیری می کنیم که آیا به روند اجرای یک طرفه برجام ادامه دهیم یا خیر./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet