هدر موبایل
1395/07/12 15:10:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی :

اولویت اصلی وزارت خارجه باید حوزه اقتصادی باشد/دستگاه دیپلماسی نگران اقتصاد کشور نیست

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وزارت خارجه فقط از اقتصاد غافل است، تاکید کرد که اولویت اصلی وزارت امورخارجه باید حوزه اقتصادی باشد.
اولویت اصلی وزارت خارجه باید حوزه اقتصادی باشد/دستگاه دیپلماسی نگران اقتصاد کشور نیست رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وزارت خارجه فقط از اقتصاد غافل است، تاکید کرد که اولویت اصلی وزارت امورخارجه باید حوزه اقتصادی باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102105264176.jpg اولویت,اصلی,وزارت,خارجه,باید,حوزه,اقتصادی,باشد/دستگاه,دیپلماسی,نگران,اقتصاد,کشور,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ضعف حوزه اقتصادی در دستگاه دیپلماسی کشور، اظهار کرد: سؤالات متعددی درباره مباحث اقتصادی در وزارت امورخارجه از سوی نمایندگان مطرح است که وزیر و معاونان وی باید پاسخگوی این سئوالات باشند.

وی با بیان اینکه وزارت امورخارجه فقط در حیطه امنیت و سیاست ورود کرده و از اقتصاد غافل است، افزود: امروز به‌شدت نیازمندیم که دستگاه دیپلماسی کشور بیرون از مرزها به‌فکر اقتصاد مملکت باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیا اینکه بهترین نهاد برای جذب سرمایه‌گذار خارجی وزارت امورخارجه است، از بی‌اطلاعی سفرای کشورمان به موضوعات اقتاصدی انتقاد و تصریح کرد: متأسفانه سفرای ما در خارج از کشور به همه چیز جز اقتصاد مملکت فکر می‌کنند.

پورابراهیمی با اشاره به سیاستهای ابلاغی برنامه ششم توسعه در زمینه اقتصادی، گفت: یکی از اولویت‌های اصلی برنامه ششم، دیپلماسی اقتصادی با هدف توسعه سرمایه‌گذاری خارجی، ورود به بازارهای جهانی و دستیابی به فناوری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس عنوان کرد: متأسفانه دستگاه دیپلماسی نگران اقتصاد کشور نیست و برنامه‌ها و رویکردهای خود را تنها به حوزه امنیتی و سیاسی منوط کرده است.

به گزارش تسنیم پورابراهیمی تأکید کرد: وزارت امورخارجه باید اولویت اصلی خود را طبق سیاستهای برنامه ششم، اقتصاد قرار دهد و اهتمام جدی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی داشته باشد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet