خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/13 11:17:02
سرویس فرهنگی
کمالی‌پور:

زمینه اجرای دستورالعمل حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر فراهم نشده است

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از اینکه تاکنون زمینه اجرای دستورالعمل حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر فراهم نشده، خواستار نظارت جدی نسبت به اجرای قوانین این حوزه شد.
زمینه اجرای دستورالعمل حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر فراهم نشده است نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از اینکه تاکنون زمینه اجرای دستورالعمل حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر فراهم نشده، خواستار نظارت جدی نسبت به اجرای قوانین این حوزه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103201192988.jpg زمینه,اجرای,دستورالعمل,حمایت,از,آمران,به,معروف,و,ناهیان,از,منکر,فراهم,نشده,است Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت با اشاره به فرارسیدن هفته امر به ‌معروف و نهی از منکر، گفت: توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر آثار ماندگاری در عرصه اجتماعی دارد ولی متاسفانه امروزه به این مهم توجه مناسبی نمی‌شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون زمینه اجرای دستورالعمل حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر فراهم نشده است لذا باید خانه تکانی کلی در خصوص چنین قوانین و دستورالعمل‌هایی انجام شود، اظهار کرد: تحقق این مهم از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه این فرضیه الهی در تمام ابعاد زندگی فردی و اجتمایی نقش بسزایی دارد لذا افراد باید شاخصه امر به معروف و نهی از منکر را در رفتار خود رعایت کنند تا این امر در جامعه نهادینه شود، افزود: باید توجه داشت که اجرایی کردن این فریضه دینی مختص به ایام خاصی نیست و همواره باید در جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

کمالی‌پور ضمن تاکید بر اینکه یکی از اهداف بزرگ امام حسین (ع) در قیام عاشورا، تحقق فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده است، ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فروع دین بوده و روش پیامبران الهی، شیوه صالحان و فریضه بزرگ الهی محسوب می‌شود.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ سازی و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر موجب حفظ دستاوردهای دین می‌شود، خاطرنشان کرد: باید نسبت به اجرای قوانین در حوزه امر به معروف و نهی از منکر نظارت جدی صورت بگیرد تا مشکلات جامعه برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هفته اول ماه محرم‌الحرام به عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet