خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/12 19:27:00
سرویس اقتصادی
خدابخشی در تشریح جلسه کمیسیون تلفیق برنامه:

بررسی جزئیات و محورهای مهم لایحه برنامه ششم توسعه در جلسه کمیسیون تلفیق/ رسیدگی به اشتغالزایی از اولویت های برنامه

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق جزئیات و اولویت‌های اصلی لایحه برنامه ششم توسعه مانند توجه به وضعیت منابع آبی کشور و اشتغالزایی مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت.
بررسی جزئیات و محورهای مهم لایحه برنامه ششم توسعه در جلسه کمیسیون تلفیق/ رسیدگی به اشتغالزایی از اولویت های برنامه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس گفت: در جلسه امروز کمیسیون تلفیق جزئیات و اولویت‌های اصلی لایحه برنامه ششم توسعه مانند توجه به وضعیت منابع آبی کشور و اشتغالزایی مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201609105661086501.jpg بررسی,جزئیات,و,محورهای,مهم,لایحه,برنامه,ششم,توسعه,در,جلسه,کمیسیون,تلفیق/,رسیدگی,به,اشتغالزایی,از,اولویت,های,برنامه Icana

محمد خدابخشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه گفت: با حضور نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان دولت جلسه امروز کمیسیون تلفیق تشکیل شد و نمایندگان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم را آغاز کردند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جلسه امروز اولویت‌ها و مسائل محوری برنامه ششم توسعه مورد بررسی نمایندگان قرار گرفت که این اولویت‌ها در قالب 4 محور تعریف شده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در تشریح اولویت‌های برنامه ششم توسعه افزود:در محور اول برنامه ششم به موضوعاتی مانند وضعیت منابع آبی کشور و محیط‌زیست توجه می شود.

خدابخشی افزود: محور دوم برنامه ششم در خصوص مکان های خاص مانند سواحل مکران و رسیدگی به بافت‌های ناکارآمد حاشیه شهرها است و بعد از بررسی‌ها در جلسه امروز کمیسیون تلفیق مقرر شد موضوع توسعه مناطق روستایی، رسیدگی به حاشیه شهرها و بافت‌های تاریخی نیز مورد توجه در برنامه ششم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اولویت سوم در برنامه ششم توسعه توجه به محرک های اقتصاد کشور است و در این رابطه باید به موضوعاتی مانند صنایع معدنی، گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و انرژی توجه شود و براساس پیشنهاد نمایندگان مقرر شد توجه به بخش کشاورزی نیز از اولویت‌های اساسی در بخش باشد.

خدابخشی افزود: براساس اولویت چهارم لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه باید به موضوعات کلان و فرابخشی کشور مانند محیط کسب وکار، اشتغال، تامین منابع مالی برای اقتصاد کشور، توانمندسازی محرومین و فقرا توجه شود و همچنین براساس پیشنهاد نمایندگان مقرر شد موضوعاتی مانند توسعه علم و کاربست فناوری، بهره‌وری، توجه به وضعیت فضای مجازی،  سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی به اولویت‌ها اضافه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی افزود: موضوعات محوری مذکور در جلسه کمیسیون تلفیق بعد از بررسی نمایندگان مصوب شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet