خبرگزاری خانه ملت

ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/13 10:08:53
سرویس فرهنگی
فرهنگ عزاداری از منظر نمایندگان/ 1

عزاداری‌ها نباید دستخوش خرافه‌گویی‌ و انحرافات شود/ لزوم پرهیز از افراط‌گرایی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است فرهنگ عزاداری نباید دستخوش خرافه‌گویی‌ها و انحرافات شود زیرا مطالب ارائه شده در سخنرانی‌ها و مداح‌ها عقاید جوانان کشورمان را شکل می‌دهد و باید مواظب نکات محتواها بود.
عزاداری‌ها نباید دستخوش خرافه‌گویی‌ و انحرافات شود/ لزوم پرهیز از افراط‌گرایی سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است فرهنگ عزاداری نباید دستخوش خرافه‌گویی‌ها و انحرافات شود زیرا مطالب ارائه شده در سخنرانی‌ها و مداح‌ها عقاید جوانان کشورمان را شکل می‌دهد و باید مواظب نکات محتواها بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103011649593.jpg عزاداری‌ها,نباید,دستخوش,خرافه‌گویی‌,و,انحرافات,شود/,لزوم,پرهیز,از,,افراط‌گرایی Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تاکید بر اینکه هیأت‌های مذهبی در ماه محرم باید نسبت به ورود خرافات جلوگیری کنند، گفت: اگر هیأت‌های مذهبی به صورت فرآیندمحور فعالیت کنند، از بدعت‌گذاری، خرافه پروری و بروز انحرافات جلوگیری می‌شود؛ فرآیند به این معنا که مراسم باید در ابتدا با تلاوت قرآن کریم آغاز شود زیرا این مهم از بروز آسیب جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوحه‌خوان‌ها و مداح‌ها باید خود را مکمل سخنرانان بدانند تا بر اساس این نگاه زمینه انحراف بوجود نیاید، اظهارکرد: مطالب ارائه شده در سخنرانی‌ها و مداحی‌ها عقاید جوانان کشورمان را شکل می‌دهد لذا باید مواظب نکات مطرح‌شده در محتوای سخنان بود.

وی با اشاره به اینکه باید در سخنرانی‌ها زوایای مختلف اهداف قیام امام حسین (ع) برای مردم تبیین شود، ادامه داد: مبلغان، سخنرانان و روحانیون باید جوانان را با ویژگی‌های قیام عاشورا آشنا کنند و این امر ضرورت دارد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایام محرم و عزاداری برای امام حسین (ع) بهترین فرصت برای جهان شیعه است، تصریح کرد: بر این اساس اگر سمت و سوی مراسم‌ها را به درستی تبیین کنیم می‌توان جامعه را به مدت یک سال بیمه کرد.

آزدی‌خواه ضمن تاکید بر اینکه باید از فرصت فراهم‌شده در محرم استفاده فرهنگی – مذهبی کرد، افزود: باید از بدعت‌گذا‌ری‌ها جلوگیری شود زیرا فرهنگ عزاداری دارای آیین خاص خود است و نباید دستخوش خرافه‌گویی‌ها و انحرافات قرار بگیرد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید در مداحی‌ها از محتوای مناسب استفاده شود، خاطرنشان کرد: بعضا دیده می‌شود سمت و سوی برخی از عزاداری‌ها با فرهنگ عزاداری‌ مناسبتی ندارد و مواردی مانند قمه زنی‌ها، افراط گری‌ها و غیره از این جمله این مهم محسوب می‌شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet