ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 10:43:47
سرویس اقتصادی
ملکی:

قرارداد ایدرو با رنو شرایط رقابتی در تولید خودرو را فراهم کرد/انتقاد به سهم 60درصدی فرانسوی ها در قرارداد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرارداد ایدرو با شرکت خودرو سازی رنو دارای مزایا و معایبی است، گفت: قرارداد ایدرو با رنو شرایط رقابت در تولید خودرو با کیفیت را فراهم می کند.
قرارداد ایدرو با رنو شرایط رقابتی در تولید خودرو را فراهم کرد/انتقاد به سهم 60درصدی فرانسوی ها در قرارداد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرارداد ایدرو با شرکت خودرو سازی رنو دارای مزایا و معایبی است، گفت: قرارداد ایدرو با رنو شرایط رقابت در تولید خودرو با کیفیت را فراهم می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108932685243.jpg قرارداد,ایدرو,با,رنو,شرایط,رقابتی,در,,تولید,خودرو,را,فراهم,کرد/انتقاد,به,سهم,60درصدی,فرانسوی,ها,در,قرارداد, Icana

ولی ملکی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت رنو فرانسه گفت: براساس قرارداد ایدرو با شرکت رنو مقرر شده است کارخانه "بن رو" در کشور، خودرو تولید کند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت رنو فرانسه با نسبت 40 درصد به 60 درصد تنظیم شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: قرارداد ایدرو با شرکت رنو تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده و سقف تولید حدود 450 هزار خودرو اعلام شده است.

انتقاد به سهم 60درصدی فرانسوی ها در قرارداد ایدرو با رنو

ملکی در خصوص انتقادهای وارد به قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت رنو گفت: به دلیل اینکه براساس قرارداد مذکور 60 درصد از سهام کارخانه در اختیار فرانسوی ها قرار می گیرد بطور طبیعی مدیریت در اختیار فرانسوی ها قرار می گیرد که این یک نقص در قرارداد محسوب می شود.

وی درخصوص مزایای قرارداد ایدرو با شرکت رنو افزود: با توجه به قرارداد ایدرو با شرکت رنو می توان عنوان کرد که  امکان ورود خودروهای تولیدی با استانداردهای جهانی به بازار کشور فراهم می شود.

ملکی افزود: ورود خودرو با استانداردهای جهانی زمینه ساز ایجاد رقابت در تولید خودرو کشور می شود که این موضوع  در ارتقای کیفیت تولید و متناسب سازی قیمت موثر است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هرصورت باید پذیرفت قرارداد ایدرو با شرکت رنو از معایب و مزایایی برخوردار است که باید به آن توجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet