ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 11:51:05
سرویس سیاسی
ظریف در گفت‌وگو با خانه ملت:

مصوبات‌کنگره‌آمریکا‌بدون‌تصویب سنا‌نقض‌برجام‌نیست/پاسخ ظریف به احتمال دریافت نوبل صلح

وزیر امور خارجه گفت:مصوبات کنگره آمریکا بدون تصویب سنا نقض برجام نیست.
مصوبات‌کنگره‌آمریکا‌بدون‌تصویب سنا‌نقض‌برجام‌نیست/پاسخ ظریف به احتمال دریافت نوبل صلح وزیر امور خارجه گفت:مصوبات کنگره آمریکا بدون تصویب سنا نقض برجام نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/106413.jpg مصوبات‌کنگره‌آمریکا‌بدون‌تصویب,سنا‌نقض‌برجام‌نیست/پاسخ,ظریف,به,احتمال,دریافت,نوبل,صلح Icana

محمدجواد ظریف در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه اخیر کنگره آمریکا در خصوص عدم پرداخت پول نقد به ایران، اظهار داشت: کنگره آمریکا تا کنون چندین مصوبه علیه ایران داشته و 50 مصوبه دیگر نیز در نظر دارد که علیه ایران صادر کند.

وی در خصوص علل چنین مصوباتی گفت: باید توضیح داد که این مصوبات به تصویب مجلس نمایندگان رسیده است و هنوز مجلس سنا آن را تایید نکرده است در ثانی بیشترین هدف این گونه مصوبات ایجاد فضا علیه ایران است.

عضو کابینه دولت یازدهم تاکید کرد: اگر مصوبات و مواردی به تایید و تصویب مجلس سنا و کنگره آمریکا برسد که مغایر با برجام باشد باید اقدام کنیم.

ظریف با تاکید بر اینکه در برابر بدعهدی آمریکا ایستادگی خواهیم کرد، گفت: با بدعهدی کنار نمی آییم بلکه با تخطی آمریکایی ها در برجام هم مقابله می کنیم و کار را پیش می بریم چناچه تا کنون توانسته ایم بسیاری موارد را به خوبی پیش ببریم.

وزیر امور خارجه در واکنش به این سوال که ممکن است او به اتفاق جان کری وزیر امور خارجه آمریکا جایزه صلح نوبل را ببرد، با خنده گفت: کجا جایزه نوبل را به ما می دهند!

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet