هدر موبایل
1395/07/13 10:40:00
سرویس صحن
در تذکر آیین نامه ای مطرح شد؛

نماینده درخواست کننده تحقیق و تفحص باید در زمان بررسی آن در کمیسیون تخصصی حاضر باشد

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو از بررسی قاچاقی تحقیق و تفحص از قاچاق کالا انتقاد کرد اما رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن رد این موضوع بر عملکرد قانونی این کمیسیون تاکید کرد.
نماینده درخواست کننده تحقیق و تفحص باید در زمان بررسی آن در کمیسیون تخصصی حاضر باشد نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو از بررسی قاچاقی تحقیق و تفحص از قاچاق کالا انتقاد کرد اما رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن رد این موضوع بر عملکرد قانونی این کمیسیون تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/43300.jpg نماینده,درخواست,کننده,تحقیق,و,تفحص,باید,در,زمان,بررسی,آن,در,کمیسیون,تخصصی,حاضر,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 مهرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از تغییر رویه مجلس در رابطه با طرح جداگانه تذکرات نمایندگان ملت گفت: براساس ماده 214 آیین نامه داخلی در مورد طرح تحقیق و تفحص باید طراح موضوع در جلسات مربوطه حضور داشته باشد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: در روزهای نخستین مجلس دهم طرح تحقیق و تفحص از قاچاق کالا را مطرح نمودم که در ادامه نیز شاهد تاکیدات مقام معظم رهبری در این رابطه نیز بودیم.

وی در ادامه گفت: پس از گذشت چند ماه کمیسیون اقتصادی مجلس با دعوت از تعدادی از مسئولین به بحث و بررسی موضوع پرداخت اما از اینجانب که طراح تحقیق و تفحص بودم دعوتی صورت نگرفته بود.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تحقیق و تفحص دیگری نیز در رابطه با مطالبات حقوقی ایران از ایالات متحده داشتم که مورد پیگیری قرار گرفت  اما موضوع تحقیق و تفحص از قاچاق کالا متاسفانه در کمیسیون اقتصادی به طور قاچاقی بررسی شده بود رأی نیاورد.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر فلاحت پیشه گفت: روند تحقیق و تفحص در مجلس طولانی و هزینه بر است؛ عمدتا در طول 4 سال فعالیت مجلس تعداد کمی از تحقیق و تفحص ها به نتیجه می رسد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: توجه آقای فلاحت پیشه وسایر نمایندگان را به ماده 236 جلب می کنم که از ظرفیت خوبی برای پیگیری مشکلات برخوردار است. نمایندگان می توانند موضوعات را به رأی بگذارند.

محمدرضا پورابراهیمی در پاسخ به تذکر مطرح شده گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس طبق ماده 214 و مواد مرتبط با آن درخواست آقای فلاحت پیشه در کمیسیون با حضور مسئولین موردبحث و بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گفت: نحوه بررسی تحقیق و تفحص در دستور کار این کمیسیون منتشر شده بود و به اطلاع نمایندگان رسیده بود.

وی گفت: مشکل عمده در تحقیق و تفحص ها این است که مسئولین مرتبط را نمی توان به شکلی منسجم و نظام مند به کمیسیون فرا خواند./             

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet