هدر موبایل
1395/07/13 11:34:11
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکرملکشاهی راد؛

ظریف در نشست یکشنبه نباید عصبانی می شد/ شأن مجلس و وزارت خارجه ایجاب می کرد که مطالب با متانت پاسخ داده شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ظریف درنشست روز یکشنبه درپاسخ به سوالات کریمی قدوسی نباید عصبانی می شد و باید حرف را با متانت مطرح می کرد و شأن مجلس و وزارت خارجه هر دو ایجاب می کرد که مطالب با متانت پاسخ داده شود.
ظریف در نشست یکشنبه نباید عصبانی می شد/ شأن مجلس و وزارت خارجه ایجاب می کرد که مطالب با متانت پاسخ داده شود رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای ظریف درنشست روز یکشنبه درپاسخ به سوالات کریمی قدوسی نباید عصبانی می شد و باید حرف را با متانت مطرح می کرد و شأن مجلس و وزارت خارجه هر دو ایجاب می کرد که مطالب با متانت پاسخ داده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108319677201.jpg ظریف,در,نشست,یکشنبه,نباید,عصبانی,می,شد/,شأن,مجلس,و,وزارت,خارجه,ایجاب,می,کرد,که,مطالب,با,متانت,پاسخ,داده,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا ملکشاهی راد در نشست علنی امروز (سه شنبه 13 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص حفظ شأن و منزلت مجلس، گفت: از رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس گله دارم که گاهی شأن و منزلت مجلس زیر سوال می‌رود و اعضای هیئت رئیسه و رئیس آنچنان که باید از شان و منزلت مجلس دفاع نمی‌کنند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه گذشته مجلس و بررسی سوال نماینده مشهد از ظریف خاطرنشان کرد: در جریان سوالی که کریمی قدوسی نماینده مشهد از وزیر امور خارجه داشت، ضمن قدردانی از خدمات وزیر امور خارجه اما باید بگویم که وزیر نباید آن گونه مجلس و نمایندگان را مورد توپ و تشر قرار دهد و شأن و منزلت مجلس را رعایت نکند.

وی همچنین با اشاره به گزارش رئیس دیوان محاسبات از حقوق‌های نامتعارف، گفت: دولتمردان چه پاسخی داده‌اند؟ آنها می‌گویند هیچ تخلفی صورت نگرفته است. بنده خواهشم این است که اجازه ندهید اقتدار مجلس زیر سوال برود.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، گفت: دیوان محاسبات به صراحت گزارش خود را ارائه داد و شما می‌توانید نظارت هم داشته باشید. ضمن اینکه دیوان محاسبات کشور به عنوان یک نهاد رسمی برای رسیدگی به این امور مأمور شده بود و نظراتی که داده شده باید اجرایی شود.

رئیس قوه مقننه در مورد زیر سوال رفتن شأن و منزلت مجلس و برخورد هیئت رئیسه نیز گفت: آقای مطهری در جلسه روز یکشنبه توضیح داد که نباید آقای ظریف عصبانی می‌شد.

وی افزود: باید حرف را با متانت پاسخ داد و هم برای شأن وزارت امور خارجه و هم برای مجلس باید اینگونه باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet