خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 12:09:40
سرویس صحن
پژمان فر در نطق میان دستور:

رفتار دولت در قبال لایحه برنامه ششم توسعه غیر مسئولانه است

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه رفتار دولت در قبال لایحه برنامه ششم توسعه، غیر مسئولانه است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد مجلس شورای اسلامی با یک اتفاق نادر در حوزه مدیریت اجرایی کشور روبروست.
رفتار دولت در قبال لایحه برنامه ششم توسعه غیر مسئولانه است رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه رفتار دولت در قبال لایحه برنامه ششم توسعه، غیر مسئولانه است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد مجلس شورای اسلامی با یک اتفاق نادر در حوزه مدیریت اجرایی کشور روبروست. https://cdn.icana.ir/d/019/43108.jpg ,رفتار,دولت,در,قبال,لایحه,برنامه,ششم,توسعه,غیر,مسئولانه,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز سه شنبه (13 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم، افزود: در ایام محرم این گروه‌های مرجع برنامه‌ریزی مدونی برای استفاده از ظرفیت مردم با محوریت سیدالشهداء داشته باشند تا بتوان حداکثر بهره‌برداری از این حضور را به دست آوریم. همه باید بدانیم درس عاشورا درس ایستادگی، عزت، شرافت و مبارزه با طاغوت استکبار است نه درس مذاکره با کفر و الحاد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی با ظاهری مقدس مآبانه تلاش می‌کنند تا از ورود سخنرانان و منبریان و مداحان اهل بیت به مسائل سیاسی، روشنگری و موضع‌گیری آنها در هیات‌های مذهبی و مساجد جلوگیری می‌کنند. این حرکت همان جریان سکولاری است که دین را جدای از سیاست می‌داند و اتفاقا تفاوت اسلام ناب حسینی با اسلام یزیدی و آمریکایی در همین رویکردهاست.

پژمان فر گفت: مسئولان باید به این مسئله توجه داشته باشند که عَلم تشکیل حکومت که به دست با برکت رسول گرامی اسلام برداشته شد و با خون شهدای زیادی به ویژه خون سید الشهداء آبیاری شد امری است که در حوزه‌های علمیه نه تنها در تئوری‌سازی ابعاد مختلف آن وارد شد بلکه در استقرار و اجرای احکام آن نیز باید میدان‌دار آن باشید. اگر حکومت اسلامی بخواهد حکم اسلامی را به خوبی اجرا کند می‌بایست حوزه‌های علمیه با تمام ظرفیت از آن حمایت کنند و اگر حاکمین و مدیران دچار اشتباه شدند با تذکر جلوی، انحراف را بگیرند.

وی با بیان اینکه وظیفه دولت‌هاست که به تهیه زیرساخت‌ها و فعالین حوزه‌های علمیه در کل کشور اقدام کنند، تاکید کرد: در این میان مانند کلیه مراکز علمی به صورت سرانه حمایت‌های خود را در اعتبارات عمومی پیش‌بینی کنند.

پژمان فر با تاکید بر اینکه رفتار دولت در قبال لایحه برنامه ششم توسعه، غیر مسئولانه است، گفت: این مسئله نشان می‌دهد مجلس شورای اسلامی با یک اتفاق نادر در حوزه مدیریت اجرایی کشور روبروست. اتفاقی که اگر ادامه یابد به بدعت مبدل شده و برنامه‌های بلندمدت کشور با آسیب‌های جدی مواجه می‌کند، دولتی که با شعار قانون‌گرایی کار خود را آغاز کرده متاسفانه به عنوان قانون‌گریزترین دولت در تاریخ این کشور در حال کنتور انداختن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بعد از گزارش دیوان محاسبات نسبت به حدود 400 نفر چپاولگر بیت‌المال که با اخذ حقوق‌های نجومی لکه ننگی در دامن مدیران کشور نهاده‌اند لازم است دستگاه‌های اجرایی و قضایی با برخورد قاطع با آنان ضمن برگشت امواد مازاد برخورد درس‌آموزی با آنان داشته باشند، شاید این برخورد تسکینی بر جراحت وارده بر قلوب تمامی آحاد مردم باشد.

وی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری اهمیت فضای مجازی را به اندازه انقلاب اسلامی دانسته‌اند، افزود: به همین جهت شورای عالی فضای مجازی را راه‌اندازی کردند اما متاسفانه با وجود وظیفه قانونی در تشکیل حداقل 73 جلسه متاسفانه در این دولت با تشکیل 18 جلسه با کمترین مصوبات موجبات ضرر و زیان چندین هزار میلیاردی، دست‌بردن در جیب مردم، ارائه ناامن‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین اینترنت به مردم و محرومیت حداقل 100 هزار نفر از اشتغال در این عرصه شده است.

پژمانفر خطاب به رییس‌جمهور، گفت: اگرچه وزارت ارتباطات در یک حرکت کاملا نمایشی کارهایی را به اسم راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات شروع کرده اما حضرتعالی می‌دانید این اقدام مورد وفاق اعضای شورا و به تصویب جلسه شورای عالی فضای مجازی نرسیده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: مصوبه آیسِسکو در برگزاری نشست وزرای فرهنگی کشورهای اسلامی اگرچه بارها از طرف مجلس مورد تذکر قرار گرفت و مورد تاکید قرار گرفت اما با بی‌مهری این اتفاق بزرگ در شهر مشهد برگزار نشده و متاسفانه با بی‌دقتی به سودان منتقل شد.

وی به مشکلات حوزه انتخابیه مشهد و کلات اشاره کرد و افزود: مشکل تامین آب شرب مشهد به زخمی کهنه تبدیل شده است. این مسئله باید در سطح ملی رسیدگی شود همچنین عدم تطابق اعتبارات استانی با سرانه جمعیت و مساحت مشهد در کلیه اعتبارات، مطلبی منطقی است که در این دولت بی‌پاسخ مانده است.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری سخنان وزیر اقتصاد آلمان، گفت: انتظار داریم وزارت اقتصاد و امور خارجه برخورد مناسبی با این موضوع داشته باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet