خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 11:32:49
سرویس صحن
موسوی لارگانی در تذکر آئین نامه ای:

وزیر امور خارجه در جایگاه تعیین تکلیف برای نمایندگان نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نحوه برخورد ظریف در صحن علنی گذشته مجلس انتقاد کرد که رئیس مجلس آن را قابل پیگیری دانست.
وزیر امور خارجه در جایگاه تعیین تکلیف برای نمایندگان نیست نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نحوه برخورد ظریف در صحن علنی گذشته مجلس انتقاد کرد که رئیس مجلس آن را قابل پیگیری دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104962292206.jpg وزیر,امور,خارجه,در,جایگاه,تعیین,تکلیف,برای,نمایندگان,نیست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدناصر موسوی‌لارگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 13 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای با استناد به بند 11 ماده 24 گفت: توضیحی که آقای مطهری در جریان نحوه برخورد ظریف با نمایندگان داد نتیجه بخش نبود.

نماینده فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قانون اساسی به نمایندگان اجازه داده است در هر زمینه‌ اظهارنظر کنند که سوال استیضاح و تحقیق و تفحص از ابزار نظارتی نمایندگان است.

وی افزود: آقای ظریف اشاره کرد که من به شما اجازه نمی دهم چنین سوالی کنید و ایشان اصلا در جایگاهی نیست که اجازه بدهد یا ندهد چرا که قانون اساسی اجازه داده و لازم است که شما از کیان مجلس دفاع کنید.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:‌ امام (ره) و رهبری معظم بارها فرمودند مجلس در رأس امور است اما وزیری می آید به نماینده ای که از نظر اداری در سطح خودش است چنین اهانتی می کند و آقای مطهری از قضیه گذشت در حالی که نباید به او اجازه فریاد زدن می داد لذا می خواهیم شما شخصا پیگیری کنید.

دکتر لاریجانی: وزیر نمی تواند برای نماینده تعیین تکلیف کند

دکتر لاریجانی در ادامه در پاسخ به این تذکر با بیان اینکه کار نادرستی از سوی وزیر خارجه صورت گرفته، گفت: وزیر نمی تواند برای نماینده تعیین تکلیف کند اما به من گفتند آقای ظریف پشت تریبون عذرخواهی کردند اما صحبت شما معقول و قابل پیگیری است./

پایان

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet