هدر موبایل
1395/07/13 11:30:34
سرویس صحن
داداشی در نطق میان‌دستور مطرح کرد:

انتقاد از رباخواری در بانک ها با لباس عقود اسلامی و شرعی/برخی با گذشت از 70 خوان رستم هم به حق خود نمی‌رسند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس یکی از معضلات اقتصادی کشور را رباخواری در بانکها با لباس عقود اسلامی و شرعی دانست.
انتقاد از رباخواری در بانک ها با لباس عقود اسلامی و شرعی/برخی با گذشت از 70 خوان رستم هم به حق خود نمی‌رسند عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس یکی از معضلات اقتصادی کشور را رباخواری در بانکها با لباس عقود اسلامی و شرعی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108085989916.jpg انتقاد,از,رباخواری,در,بانک,ها,با,لباس,عقود,اسلامی,و,شرعی/برخی,با,گذشت,از,70,خوان,رستم,هم,به,حق,خود,نمی‌رسند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ولی داداشی در نشست علنی امروز (13 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله حسین (ع)، تصریح کرد: امام حسین(ع) فرمودند؛ مردم دنیا بدانند که من انسان جاه‌طلب، مقام‌پرست و اخلال‌گر، اخلال گر سیاسی و اجتماعی و مفسد اقتصادی نیستم و برای فساد قیام نکردم بلکه قیام من به دلیل  اصلاح امت جدم رسوال‌الله است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از معضلات اقتصادی کشور رباخواری در بانکها با لباس عقود اسلامی و شرعی است، تصریح کرد: بانک‌ها به یک فرد نیازمند به سختی 5 میلیون وام می‌دهند، اما اگر باز پرداخت اقساط وام دیر شود به یک باره این وام به 50 میلیون تومان افزایش می‌یابد، یا وام 500 میلون تومانی پرداختی به تولید به 2 میلیارد تومان افزایش می‌یابد.

وی ضمن انتقاد از اینکه این مسائل با اصول اسلام و قرآن همخوانی ندارد، افزود: آیا این حمایت از نزول‌خواری و رباخواری نیست؟ این در حالی است که در آیات قرآن نزول و رباخواری در ردیف مبارزه با پروردگار و پیامبر (ص) آمده است، همکاران اصلاح طلب اگر به دنبال اصلاح هستید به این معضلات توجه داشته باشید و این مشکلات را اصلاح کنید.

داداشی یادآور شد: اگر شخصی از شهروندان عادی از دولت طلبکار باشد، با گذشت از 70 خوان رستم هم به حق خود نخواهد رسید، افرادی وجود دارند که دلیل همین مسائل خود را حلق آویز کرده اند، متاسفانه هیچ کس پاسخگوی این مشکلات نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: آقای رییس جمهور شما به بانک‌ها دستور داده‌اید که جرائم و دیرکردهای تسهیلات از بدهکاران بانکی گرفته نشود اما متاسفانه بانک‌ها تمکین نمی‌کنند، با این حال به نظر می‌رسد که یا شما پیگیری اجرای این دستور نیستید یا نظام بانکی فرمان‌بر نیست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بسیاری‌ از افراد به دست بانک‌ها مفلس و بدبخت شده‌اند، آقای رییس جمهور نباید اجازه دهید بنده که حامی انتخاباتی شما بودم برای مردم جوابی رد خصوص مسائل مذکور نداشته باشم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet