خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 12:29:14
سرویس اجتماعی
رحیمی انتقاد کرد:

توقف طرح LEZ نشانه سوءمدیریت مدیران شهری و پلیس

نماینده مردم تهران با انتقاد از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (LEZ )، گفت: توقف این طرح نشانه سوء مدیریت و ناکارآمدی برنامه ریزی مدیران شهری و پلیس است.
توقف طرح LEZ نشانه سوءمدیریت مدیران شهری و پلیس نماینده مردم تهران با انتقاد از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (LEZ )، گفت: توقف این طرح نشانه سوء مدیریت و ناکارآمدی برنامه ریزی مدیران شهری و پلیس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104595590196.jpg توقف,طرح,LEZ,نشانه,سوءمدیریت,مدیران,شهری,و,پلیس Icana

علیرضا رحیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز تاسف از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت ( LEZ ) به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودرو، افزود: به طور قطع مسئولان شهری باید به مردم جوابگو باشند زیرا مراجعه شهروندان به این مراکز قابل پیش بینی بود بنابراین زمانی که موضوعی قابل پیش بینی باشد  برنامه‌های صورت گرفته در جهت انجام آن هم باید قابل پیش بینی باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در جهت اجرای بهتر این طرح باید مسئولان شهری و پلیس از قبل آمادگی لازم را از نظر فنی، تعدد مراکز معاینه فنی خودرو و همچنین پرسنل حرفه ای و تکنیسین های لازم به تعداد کافی پیش بینی می کردند تا مردم با سرگردانی مواجه نشوند.

رحیمی ادامه داد:  حتی اگر پلیس اعلام کند جریمه‌ها در این رابطه منظور نخواهد شد اما استرس و نگرانی که در شهروندان ایجاد شد موجب سلب اعتماد مردم و آسیب به سرمایه اجتماعی کشور شده؛  جای تاسف دارد موارد قابل پیش بینی  به عنوان عذر مراکز معاینه فنی و مسئولان برنامه ریز شهری مطرح شود در حالی که سوء مدیریت و ناکارآمدی و ضعف مدیران شهری در برنامه ریزی باعث توقف این طرح و سرگردانی مردم شده نه ازدحام مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی از این رو هیچ گونه عذری در این رابطه پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه ضعف زیرساخت ها در طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت ( LEZ )خودنمایی می کند، تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح در مهرماه مسئولان شهری و پلیس اولتیماتوم و هشدارهای سنگینی را  به شهروندان داده و در این رابطه مردم را ترغیب و حتی تهدید کردند که به طور قطع باید به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم، افزود: آنچه در اینجا مسلم است مردم وظیفه خود در مراجعه به مراکز معاینه فنی را به درستی انجام دادند اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های لازم این طرح متوقف شد یعنی ضعف زیرساخت ها در این طرح به وضوح خودنمایی می کند به طور قطع مدیران شهرداری و همچنین پلیس باید نسبت به هدررفت وقت و سرمایه معنوی مردم پاسخگو باشند.

رحیمی بر لزوم تامین زیرساخت های لازم برای اجرای بهتر طرح های کاهش آلایندگی هوای تهران تاکیدکرد و افزود: به طور قطع تا قبل از تامین زیرساخت های لازم نباید در جهت اجرای طرح های کلان اقدام کرد زیرا برنامه هایی که برای کاهش آلودگی هوای تهران انجام می شود باید از پایداری و استحکام لازم برخوردار باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: استقبال مردم تهران از اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت ( LEZ )نقطه بسیار مثبت و درخشانی بود که شهرداری باید علاوه بر تشکر از مردم نسبت به افزایش کارایی این طرح اقدام می کرد نه اینکه علیرغم استقبال شهروندان شهرداری و پلیس مردم را با سرگردانی مواجه کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت را در کاهش آلودگی هوای پایتخت موثر دانست و تصریح کرد: هر چند این طرح می تواند در کاهش آلودگی هوای تهران موثر باشد اما به دلیل عدم تامین زیرساخت های لازم و تعجیل در اجرای آن به نظر می رسد کارایی لازم را نداشته باشد؛ به صورت جدی نیاز است مسئولان متولی زیرساخت های لازم را برای اجرای بهینه این طرح فراهم کرده و با آمادگی بیشتر وارد اجرای آزمایشی آن شوند نه اینکه با عجله و بدون فراهم نمودن زیرساخت ها وارد  اجرای مرحله نهایی شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet