هدر موبایل
1395/07/16 10:10:48
سرویس فرهنگی
طباطبایی‌نژاد مطرح کرد:

نوشت‌افزار غیربهداشتی قاچاق؛ تهدید سلامت جسمی دانش‌آموزان، لطمه به تولید داخلی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه نوشت‌افزار قاچاق می‌تواند به سلامت روح و جسم ۱۲ میلیون دانش آموز صدمه بزند، گفت: طرح‌های استفاده شده در برخی از لوازم التحریرها آثار سوء فرهنگی برای نسل امروزی دارد.
نوشت‌افزار غیربهداشتی قاچاق؛ تهدید سلامت جسمی دانش‌آموزان، لطمه به تولید داخلی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه نوشت‌افزار قاچاق می‌تواند به سلامت روح و جسم 12 میلیون دانش آموز صدمه بزند، گفت: طرح‌های استفاده شده در برخی از لوازم التحریرها آثار سوء فرهنگی برای نسل امروزی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109703339737.jpg نوشت‌افزار,غیربهداشتی,قاچاق؛,تهدید,سلامت,جسمی,دانش‌آموزان،,لطمه,به,تولید,داخلی Icana

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه وجود لوازم التحریر غیربهداشتی قاچاق در بازار کشور موجب فراهم شدن زمینه آسیب جسمی برای 12 میلیون دانش آموز می‌شود، گفت: عموما لوازم التحریرهایی که از مبادی غیر قانونی وارد کشور می‌شوند، از نظر بهداشتی دارای استانداردهای لازم نیستند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه باید نسبت به عرضه و تولید لوازم التحریر نگاه ویژه ای داشت، اظهار کرد: طرح های استفاده شده در برخی از لوازم التحریرها آثار سوء فرهنگی برای نسل امروزی دارد زیرا فرزندان این سرزمین در دوران سنی بسر می‌برند که الگوپذیر هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه بازار نوشت‌افزار گردش مالی میلیاردی را بوجود آورده است از این رو ضرورت نظارت جدی برای عرضه تولیدات با کیفیت و استاندارد حس می‌شود، ادامه داد: کالاهای وارداتی نیز باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد.

ضرورت ساماندهی، حمایت و نظارت بر روند تولید نوشت‌افزارهای داخلی

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان داخلی ظرفیت مناسبی برای تولید لوازم التحریرهای مناسب از حیث طراحی، کیفیت جنس و استانداردهای بهداشتی دارند، تصریح کرد: تولید نوشت افزارهایی با تصاویر الگوهای ایرانی – اسلامی نمونه و مصداقی از توان داخلی برای ارائه محصولات مناسب است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه لوازم التحریر قاچاق می‌تواند به سلامت روح و جسم 12 میلیون دانش آموز صدمه بزند، اظهار کرد: باید با حمایت از تولیدکنندگان داخلی تلاش مضاعفی در راستای ساماندهی، حمایت و نظارت بر روند تولید نوشت‌افزارهای تولید انجام شود تا طرح‌های مناسب و البته با کیفیت به آینده سازان این سرزمین ارائه شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه محصولات قاچاق به بازار داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی لطمه زده و لوازم التحریر قاچاق نیز از این قاعده مستثنی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet