هدر موبایل
1395/07/13 15:00:00
سرویس بین الملل
در دیدار پورابراهیمی با دیدار رئیس کمیسیون مشترک اقتصاد و انرژی آلمان تاکید شد:

تبادل هیات های پارلمانی ایران و آلمان زمینه اعتمادسازی برای توسعه زیربنای همکاری های اقتصادی است

رئیس کمیسیون مشترک اقتصاد و انرژی آلمان با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
تبادل هیات های پارلمانی ایران و آلمان زمینه اعتمادسازی برای توسعه زیربنای همکاری های اقتصادی است رئیس کمیسیون مشترک اقتصاد و انرژی آلمان با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610100897696405.jpg تبادل,هیات,های,پارلمانی,ایران,و,آلمان,زمینه,اعتمادسازی,برای,توسعه,زیربنای,همکاری,های,اقتصادی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیتر رامسور رئیس کمیسیون مشترک اقتصاد و انرژی آلمان امروز سه شنبه 13 مهر 1395 با محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

پورابراهیمی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه همکاری های اقتصادی ایران و آلمان گفت: همکاری های اقتصادی دو کشور سابقه ای طولانی دارد که تحت تاثیر تحولات بین المللی نوساناتی را تجربه کرده است اما همواره تمایل به همکاری دو جانبه میان مردم دو کشور وجود داشته و این ظرفیت مناسبی برای ارتقای روابط اقتصادی است.

وی افزود: بعد از امضای توافق هسته ای ایران پذیرای هیات های اقتصادی متعددی از کشورهای اروپایی بوده است که نشان از اراده جمهوری اسلامی ایران برای توسعه همکاری های اقتصادی با این کشورها دارد و مجلس شورای اسلامی هم از سرمایه گذاری های خارجی در پروژه هایی که تعریف شده اند، استقبال می کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به نقش همکاری های دو پارلمان در توسعه روابط فیمابین گفت: همکاری های پارلمانی در تسهیل و تقویت همکاری های اقتصادی بخش های خصوصی و دولت های دو کشور می تواند نقش بارزی را ایفا کند که باید از این ظرفیت به نفع دو ملت استفاده کرد.

پورابراهیمی در خاتمه ضمن اشاره به حوزه های مستعد همکاری های اقتصادی دو کشور گفت: نفت و گاز، تولید برق از انرژی خورشید و باد، پروژه های زیرساختی مانند راه های جاده ای و ریلی، معادن و کشاورزی از جمله حوزه هایی در ایران هستند که می توانند پذیرای سرمایه گذاران خارجی باشند.

وی همچنین گفت: با توجه به پیشرفت های آکادمیک قابل توجه ایران در سال های اخیر تبادل استاد و دانشجو هم می تواند به عنوان بخشی از همکاری های دو کشور مطرح شده و مورد بررسی قرار گیرد.

پیتر رامسور رئیس کمیسیون مشترک اقتصاد و انرژی مجلس آلمان نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران، روابط نمایندگان مجالس دو کشور را بسیار با اهمیت ارزیابی کرد و گفت: تبادل هیات های پارلمانی و گفت وگوهای نمایندگان دو کشور می تواند منجر به اعتمادسازی به عنوان زیربنای همکاری های اقتصادی شود.

نمایندگان پارلمان آلمان در ادامه این دیدار سوالات خود را درخصوص نحوه توسعه همکاری های اقتصادی فیمابین مطح کرده و جواب لازم را دریافت کردند./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet