خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 14:52:13
سرویس اجتماعی
نیازآذری با یادآوری نشست مجمع نمایندگان مازندران با ابتکار:

انتقاد از وضعیت پسماند و طرح انتقال آب خزر/ معضل زباله مازندران دغدغه‌ای ملی تلقی شود

سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران در تشریح نشست با رییس سازمان محیط زیست، گفت: انتقاد از وضعیت پسماند در استان و اجرای طرح انتقال آب دریای خزر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.
انتقاد از وضعیت پسماند و طرح انتقال آب خزر/ معضل زباله مازندران دغدغه‌ای ملی تلقی شود سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران در تشریح نشست با رییس سازمان محیط زیست، گفت: انتقاد از وضعیت پسماند در استان و اجرای طرح انتقال آب دریای خزر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود. https://cdn.icana.ir/d/019/84250.jpg انتقاد,از,وضعیت,پسماند,و,طرح,انتقال,آب,خزر/,معضل,زباله,مازندران,دغدغه‌ای,ملی,تلقی,شود Icana

حسین نیازآذری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری نشست شب گذشته مجمع نمایندگان استان مازندران با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، افزود: در این نشست اعضای مجمع با معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار و گفت وگویی داشتند و در این نشست دغدغه‌های زیست محیطی استان با رییس سازمان محیط زیست در میان گذاشته شد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اعضای مجمع در تمامی حوزه های مرتبط با محیط زیست با یکدیگر اشتراک نظر دارند و معتقدند معضل زباله مشکل اصلی کلان شهر مازندران است بر این اساس تلاش برای مدیریت پسماند از دغدغه های اساسی نمایندگان استان به شمار می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در این دیدار از معاون رییس جمهور خواستیم که معضل زباله مازندران را مساله ای ملی تلقی کرده و برای مدیریت پسماند، هیات دولت و شخص رییس جمهوری ورود کرده و اعتبارات مکفی برای بازیافت زباله اختصاص دهند، در همین زمینه از اینکه تعهدات و مصوبات دولت درباره مدیریت پسماند استان اجرایی نمی شود انتقاد شد.

عضو هیات رییسه مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس دهم مخاطرات زیست محیطی جریان انتقال آب دریای مازندران به سمنان را از دیگر موضوعات جدی این نشست برشمرد و گفت: مراتب اعتراض شدید سمن‌ها، نخبگان، تشکل های زیست محیطی و شبکه های اجتماعی استان را به رییس سازمان محیط زیست منتقل کردیم و  مخالفت جدی افکار عمومی را دراین خصوص گوشزد کردیم.

وی افزود: در این جلسه معاون رییس‌جمهور متعهد شد از منافع زیست محیطی استان مازندران دفاع کند و دغدغه‌های  فعالان محیط زیست را در قبال طرح انتقال آب دریای خزر مدنظر قرار دهد و همسو با دوستداران محیط زیست مخالف جریان انتقال آب دریای خزر باشد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی تبادل نظر و سیاستگذاری برای استقرار صنایع سازگار با محیط زیست را از دیگر مباحث این نشست عنوان و تصریح کرد: نمایندگان مازندران از سازمان محیط‌زیست خواستند سرمایه گذاران و کارآفرینان را در اجرای طرح های توسعه همراهی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet