ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 15:21:34
سرویس فرهنگی
بی‌نما/ 1

فقر سینما با وجود فقر مردم به چشم نمی‌آید

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس می‌گوید فقروبیکاری در شهرهای حوزه انتخابیه وی اجازه اندیشیدن به سینما رفتن را به مردم نمی‌دهد.
فقر سینما با وجود فقر مردم به چشم نمی‌آید نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس می‌گوید فقروبیکاری در شهرهای حوزه انتخابیه وی اجازه اندیشیدن به سینما رفتن را به مردم نمی‌دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109222943098.jpg فقر,سینما,با,وجود,فقر,مردم,به,چشم,نمی‌آید Icana

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نبود سینما در حوزه انتخابیه خود و راه‌های موجود برای حل این معضل، گفت: از میان شهرهای حوزه انتخابیه تنها یک شهر سینما دارد که آن هم علاوه بر قدیمی بودن نیاز به بازسازی و به روز شدن دارد؛ اما با این وجود در این شهرها به قدری فقر، بیکاری و مشکلات وجود دارد که مردم اصلا نمی‌توانند به سینما رفتن بیاندیشند.  

اختصاص درصدی از فروش فیلم‌های سینمایی به ساخت سینما

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز در مجلس شورای اسلامی درخصوص پیشنهاد اختصاص درصدی از فروش فیلم‌های سینمایی به ساخت سینما در شهرهای کوچک، بیان‌کرد: سینما می‌تواند کانون فرهنگی و تربیتی مناسبی برای آموزش جوانان و خانواده‌ها و جلوگیری از گرایش آن‌ها به آسیب‌های اجتماعی است لذا با توجه به مشکلات مالی که دولت‌ها در ایجاد این اماکن فرهنگی دارند جدی گرفتن پیشنهاد فوق می‌تواند اتفاق خوبی را رقم زند.  

وی ادامه داد: شهرهای تربت‌جام، تایباد و باخرز نیاز به مجموعه فرهنگی دارند چراکه این شهرها علاوه بر دارا بودن هنرمندان و استعدادهای فراوان در رشته‌های مختلف فرهنگی، کانون موسیقی سنتی، مقامی و محلی کشور محسوب می‌شوند، اما یک مرکز فرهنگی مناسب در این شهر وجود ندارد.

رحیمی جهان‌آبادی با بیان اینکه در حال رایزنی با ریاست جمهوری برای دریافت بودجه به منظور ساخت مجتمع جامع فرهنگی با کمک خیرین و بخش خصوصی در شهرهای حوزه انتخابیه خود است، گفت: برای مقابله با فرهنگ غرب نمی‌توان به شعارنویسی اکتفا کرد لذا باید زیرساخت‌های لازم را در این خصوص فراهم کرد.

برخی از هنرمندان تربت جام کارتن خواب هستند

وی با بیان اینکه هنرمندان شهرهای تربت جام، تایباد، باخرز در فقر به سرمی‌برند و حتی برخی‌ها کارتن خواب هستند نسبت به عدم رسیدگی به آن‌ها از سوی وزارت فرهنگ واکنش نشان داد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس در پایان گفت: سینما در دنیا علاوه بر پولساز بودن، فرصتی برای ایجاد ارتباطات فرهنگی در سطح جهان، بیان ارزش‌ها و دیدگاه ملت‌ها محسوب می‌شود اما سینما در ایران به دلیل کم‌کاری، محدودیت‌ها و عدم درک ضرورت توجه به این مهم مهجور مانده است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet