ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/14 09:19:41
سرویس فرهنگی
میرزاده:

دزدی علمی در کشور به راحتی انجام می‌شود/ ضرورت ورود قوه قضاییه به خرید و فروش پایان‌نامه

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد خرید و فروش پایان‌نامه درکشورمان واقعیت تلخی برای عرصه علمی است و جایگاه مدارک تحصیلی در آینده را زیر سوال می‌برد.
دزدی علمی در کشور به راحتی انجام می‌شود/ ضرورت ورود قوه قضاییه به خرید و فروش پایان‌نامه سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد خرید و فروش پایان‌نامه درکشورمان واقعیت تلخی برای عرصه علمی است و جایگاه مدارک تحصیلی در آینده را زیر سوال می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg دزدی,علمی,در,کشور,به,راحتی,انجام,می‌شود/,ضرورت,ورود,قوه,قضاییه,به,خرید,و,فروش,پایان‌نامه, Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن بیان اینکه خرید و فروش پایان‌نامه درکشورمان واقعیت تلخی برای عرصه علمی است، گفت: متاسفانه روبروی دانشگاه تهران مراکز خرید و فروش پایان‌نامه مشاهده می‌شود و می‌توان به راحتی تبلیغات گسترده در این زمینه را در سطح شهر مشاهده کرد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خرید و فروش پایان‌نامه در سایر کشورها انجام می‌شود ولی روند رخداد این مهم در کشورمان ناراحت کننده است، اظهار کرد: امروزه می‌توان اذعان کرد که بسیاری از پایان‌نامه‌ها از این طریق نگارش می‌شود که به حوزه علمی کشور آسیب می‌زند.

وی با تاکید بر اینکه موضوع خرید و فروش پایان‌نامه جایگاه مدارک تحصیلی در آینده را زیر سوال می‌برد، ادامه داد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید با این پدیده به صورت جدی برخورد کند؛ البته سایر دستگاه‌ها مانند قوه قضاییه نیز می‌توانند در این زمینه کمک شایانی کنند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه با ارائه موضوع به مراکز فروش پایان‌نامه، به راحتی متن پایان‌نامه‌های گذشته را تغییر می‌دهند، ادامه داد: صراحتا باید اذعان کرد که امروزه دزدی علمی به راحتی انجام می‌شود از این رو دستگاه‌های متولی باید تدبیر مناسبی را درنظر بگیرند.

میرزاده ضمن تاکید بر اینکه کمبود قانون برای برخورد با متخلفان در این عرصه وجود ندارد، اظهار کرد: خرید و فروش پایان‌نامه قطعا دزدی محسوب می‌شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقتی پایان‌نامه‌ از طریق پیک به دست اساتید می‌رسد دیگر نمی‌توان انتظار داشت که پایان نامه توسط خود فرد تهیه و نگارش شده باشد، تصریح کرد: اگر مراسم دفاع و ارائه از پایان‌نامه‌ به خوبی برگزار شود، حتما تفاوت پایان‌نامه‌ خریداری شده با پایان‌نامه‌ تهیه شده توسط دانشجو مشخص می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی دانشجویی که تخلف کرده به مراجع ذی‌صلاح در دانشگاه معرفی شود، قطعا این موضوع کاهش خواهد یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet