خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 15:11:35
سرویس اجتماعی
حسین زاده:

نگرانی از ورود میمون‌های قاچاق به مراکز تحقیقاتی/سلامت این حیوانات باید مورد ارزیابی قرار گیرد

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با ابراز نگرانی از ورود میمون‌های قاچاق به مراکز تحقیقاتی کشور، گفت: برای جلوگیری از انتشار بیماری‌ها سلامت این حیوانات باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
نگرانی از ورود میمون‌های قاچاق به مراکز تحقیقاتی/سلامت این حیوانات باید مورد ارزیابی قرار گیرد نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با ابراز نگرانی از ورود میمون‌های قاچاق به مراکز تحقیقاتی کشور، گفت: برای جلوگیری از انتشار بیماری‌ها سلامت این حیوانات باید مورد ارزیابی قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105938892093.jpg نگرانی,از,ورود,میمون‌های,قاچاق,به,مراکز,تحقیقاتی/سلامت,این,حیوانات,باید,مورد,ارزیابی,قرار,گیرد Icana

عبدالکریم حسین زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به استفاده از میمون‌های قاچاق در مراکز تحقیقاتی کشور، یادآور شد: از آنجایی که این میمون ها می تواند تهدیدی جدی برای سلامت جامعه محسوب شوند بنابراین به صورت جدی نیاز است قبل از استفاده در مراکز تحقیقاتی مراحل قرنطینه آنها به طور کامل سپری شود.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ورود میمون های قاچاق به مراکز تحقیقاتی بدون گواهی تایید سلامت از کشور مبدا تبعات سوئی را به همراه خواهد داشت، تصریح کرد: اگر مراکز تحقیقاتی به این میمون ها برای انجام تحقیقات و آزمایش های خود نیاز دارند می توانند از مسیر درست نسبت به خرید چنین حیواناتی اقدام کنند نه از مسیر قاچاق که سلامت آنها مورد تایید نبوده و ممکن است خطر انتقال بیماری های کشنده را در پی داشته باشد.

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، بر لزوم اتخاذ تدابیر ویژه برای جلوگیری از ورود میمون های قاچاق به کشور تاکید کرد و افزود: دستگاه های متولی باید به صورت جدی از ورود حیوانات قاچاق به کشور جلوگیری و با متخلفان برخورد کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در خبرها آمده است میمون‌هایی که به صورت قاچاق به ویژه از مرز پاکستان به کشور وارد می‌شوند، پس از توقیف توسط سازمان حفاظت محیط زیست به مرکز بازپروری پردیسان منتقل شده و سپس با هماهنگی دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به منظور انجام تحقیقات به پژوهشگاه رویان منتقل می‌شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet