خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/13 15:54:04
سرویس اجتماعی
نیکفر لیالستانی:

عدم مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت طرح تحول را با مشکل مواجه ‌می‌کند /بدهی بیمه سلامت به طرح تحول لطمه می‌زند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عدم مدیریت درست منابع حوزه سلامت طرح تحول را با مشکل مواجه ‌می‌کند، گفت: بدون شک بدهی سازمان بیمه سلامت نیز به طرح تحول سلامت لطمه وارد خواهد کرد.
عدم مدیریت صحیح منابع حوزه سلامت طرح تحول را با مشکل مواجه ‌می‌کند /بدهی بیمه سلامت به طرح تحول لطمه می‌زند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عدم مدیریت درست منابع حوزه سلامت طرح تحول را با مشکل مواجه ‌می‌کند، گفت: بدون شک بدهی سازمان بیمه سلامت نیز به طرح تحول سلامت لطمه وارد خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103590732878.jpg عدم,مدیریت,صحیح,منابع,حوزه,سلامت,طرح,تحول,را,با,مشکل,مواجه,‌می‌کند,/بدهی,بیمه,سلامت,به,طرح,تحول,لطمه,می‌زند Icana

ذبیح نیکفر لیالستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره نامه بسیج دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی به مجلس پیرامون طرح تحول سلامت، افزود: در حوزه سلامت مهمترین مشکل بحث مدیریت منابع است که اگر به درستی این اقدام صورت گیرد طرح هایی همچون تحول سلامت با موفقیت بیشتری همراه خواهد بود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اکنون منابعی که در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد با مشکل مدیریت روبرو است به گونه ای که ممکن است در برخی بخش ها هزینه هایی صورت گیرد که نیازی به تزریق منابع نباشد و سایر بخش های نیازمند مغفول واقع شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در طرح تحول سلامت قرار بود تغییر و تحولاتی در کاهش هزینه های مردم و ارتقای کیفیت خدمت رسانی به بیماران در مراکز درمانی شکل گیرد که اگرچه تا حدودی به اهداف خود نزدیک شدیم اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی یادآور شد:  زمانی که در برخی از مناطق هنوز با مشکل تجهیزات پزشکی روبرو هستیم باید به این واقعیت برسیم که طرح تحول سلامت نتوانسته آنچه را که مورد انتظار بود را اجرایی کند.

نیکفر تاکید کرد: باید بازرسی در حوزه سلامت تقویت شود تا هرجا نقصی در کار احساس شد سریعا به آن رسیدگی شود از سویی دیگر مدیران حوزه سلامت باید بدانند که ناظرانی بر عملکرد آنها وجود خواهد داشت که برخی از این نظارت ها بر عهده مجلس است که می طلبد قوه مقننه ورود جدی داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری اصلاحیه لایحه بودجه و تزریق اعتباراتی برای رفع بدهی بیمه سلامت به مراکز درمانی، گفت: این اصلاحیه بودجه برای تامین اعتبار، بدهی هایی است که سازمان بیمه سلامت از سال گذشته بر عهده دارد و در سال جاری همچنان بدهی های سنگین بر دوش این سازمان است لذا ادامه چنین روندی نیز طرح تحول سلامت را با چالش مواجه خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet