ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/14 10:52:47
سرویس سیاسی
صادقی:

پیگیری علت عدم اجرای حکم دیوان محاسبات برای رئیس دولت قبل/ مکاتبه رسمی فراکسیون شفاف سازی اقتصادی با دیوان محاسبات

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فراکسیون شفاف سازی اقتصادی قصد دارد به صورت رسمی اجرای حکم قطعی دیوان محاسبات در خصوص احمدی نژاد را پیگیری کند.
پیگیری علت عدم اجرای حکم دیوان محاسبات برای رئیس دولت قبل/ مکاتبه رسمی فراکسیون شفاف سازی اقتصادی با دیوان محاسبات نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فراکسیون شفاف سازی اقتصادی قصد دارد به صورت رسمی اجرای حکم قطعی دیوان محاسبات در خصوص احمدی نژاد را پیگیری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106863915823.jpg پیگیری,علت,عدم,اجرای,حکم,دیوان,محاسبات,برای,رئیس,دولت,قبل/,مکاتبه,رسمی,فراکسیون,شفاف,سازی,اقتصادی,با,دیوان,محاسبات Icana

محمود صادقی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به محکومیت قطعی 12 هزار میلیاردی احمدی نژاد از سوی دیوان محاسبات کل کشور اظهار داشت: بر اساس اعلام دادستان دیوان محاسبات در یک جلسه رسمی  با حضور رئیس و هیات رئیسه دیوان محسبات، دولت و رئیس دولت گذشته به مبالغی بالغ بر 48 هزار میلیارد تومان و 12 هزار میلیارد تومان محکوم شدند.

عضو کمیسیون  آموزش و تحقیقات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در سیستم دیوان محاسبات این امکان وجود دارد که بعد از اعلام رای، فرد محکوم اعتراض کند، پس از اعتراض و بررسی مجدد، حکم قطعی صادر می شود، در خصوص احمدی نژاد حکم قطعی صادر شده است و باید اجرایی شود.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات کل کشور مجری احکام خود است گفت: بنابراین با قطعی شدن حکم احمدی نژاد و دولت قبل، باید حکم اجرایی شود و تصمیم داریم موضوع را به صورت رسمی و مکتوب از دیوان محاسبات پیگیری کنیم.

این نماینده اظهار داشت: همچنین پیگیری خواهیم کرد که چه موانعی بر سر اجرای احکام دیوان محاسبات وجود داد و مجلس در صورت نیاز برای اجرا به کمک دیوان خواهد رفت اما این احتمال وجود دارد که فرد محکوم با قدرت مانع اجرا می شود.

رئیس فراکسیون شفاف سازی اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی فراکسیون با دیوان محاسبات مکاتبه رسمی خواهیم داشت و علت عدم اجرای حکم اخیر برای احمدی نژاد و دولت قبل را پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet