هدر موبایل
1395/07/14 10:03:29
سرویس سیاسی
نوریان:

تمهید ویژه کمیسیون امنیت ملی در برنامه ششم توسعه برای تقویت صنعت نظامی/روند تقویت بنیه دفاعی کشور قابل تحسین است

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مجلس و این کمیسیون برنامه مناسبی برای حمایت از صنعت دفاعی و نظامی کشور به ویژه در برنامه ششم توسعه دارد و قطعا احکام خوبی در این عرصه تصویب می شود.
تمهید ویژه کمیسیون امنیت ملی در برنامه ششم توسعه برای تقویت صنعت نظامی/روند تقویت بنیه دفاعی کشور قابل تحسین است رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مجلس و این کمیسیون برنامه مناسبی برای حمایت از صنعت دفاعی و نظامی کشور به ویژه در برنامه ششم توسعه دارد و قطعا احکام خوبی در این عرصه تصویب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg تمهید,ویژه,کمیسیون,امنیت,ملی,در,برنامه,ششم,توسعه,برای,تقویت,صنعت,نظامی/روند,تقویت,بنیه,دفاعی,کشور,قابل,تحسین,است Icana

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رونمایی از چندین دستاورد نظامی به ویژه رونمایی از جدیدترین پهپاد رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: خوشبختانه در حوزه دانش فنی و توسعه علمی در حوزه نظامی، جمهوری اسلامی رشد چشمگیر و قابل تحسینی داشته و امیدواریم با حمایت های دولت مانند گذشته و حتی بهتر این عرصه شتاب و رشد داشته باشد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: توسعه دانش فنی در حوزه نظامی و تقویت بنیه نظامی و دفاعی کشور موجب تقویت پایه های اقتدار کشور و حتی پیشرفت در ابعاد دیگر غیرنظامی می شود.

وی گفت: در شرایط کنونی بسیار ضروری است که توسعه و رشد ابعاد نظامی کشور تداوم پیدا کند، زیرا جمهوری اسلامی در یک منطقه حساس و پر خطر قرار گرفته و مختصات جغرافیایی، سیاسی و اقتصادی کشورمان به گونه ای است که دارای جایگاه بین المللی است.

نوریان ادامه داد: وضعیت کنونی منطقه و شرایط جغرافیایی نمایانگر است که جمهوری اسلامی همواره باید برای مقابله با تهدیدات در بالاترین سطح آمادگی باشد تا از تمامیت ارضی و مرزهای ملی دفاع کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اهمیت حمایت های اعتباری از حوزه نظامی، گفت: به طور حتم دولت و مجلس در این موضوع اهتمام جدی دارند و مسائل ملی و امنیت کشور جزء موضوعاتی نیست که کسی بر سر آن چالش داشته باشد.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: مجلس و این کمیسیون برنامه مناسبی برای حمایت از صنعت دفاعی و نظامی کشور به ویژه در برنامه ششم توسعه دارد و قطعا احکام خوبی در این عرصه تصویب می شود.

جدیدترین پهپاد رزمی ساخته شده توسط نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام صاعقه رونمایی شد.

گفتنی است؛ "پهپاد صاعقه" از کلاس پهپادهای سیمرغ یا همان آرکیو 170 ایرانی است. سپاه پاسداران در آبان ماه سال 93 و در جریان بازدید فرمانده معظم کل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه، نخستین نمونه ایرانی از پهپاد غنیمت گرفته شده RQ-170 آمریکا را رونمایی و چندی بعد نیز، فیلم‌هایی از پرواز این پهپاد را به نمایش گذاشت. پهپاد RQ-170 آمریکایی در 13 آذر ماه سال 90 توسط نیروی هوافضای سپاه شناسایی و در شرق کشور سالم به زمین نشانده شده بود.

همچنین در هفته های گذشته خط تولید موشک بالستیک ذوالفقار افتتاح شد.موشک سوخت جامد، تاکتیکی و نقطه‌زن ذوالفقار، موشکی با برد 700 کیلومتر است. این موشک ضدجمینگ بوده و قرار است تا پایان سال جاری در اختیار نیروهای مسلح قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet