خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 18:22:04
سرویس فرهنگی
امینی فرد خبرداد:

حوادث ترافیکی، سومین عامل مرگ و میر در کشور/تشکیل کارگروه به منظورکاهش حوادث ترافیکی

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل یک کارگروه به منظورکاهش حوادث ترافیکی خبر داد و گفت: حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ و میر در کشور است.
حوادث ترافیکی، سومین عامل مرگ و میر در کشور/تشکیل کارگروه به منظورکاهش حوادث ترافیکی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل یک کارگروه به منظورکاهش حوادث ترافیکی خبر داد و گفت: حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ و میر در کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108678721626.jpg حوادث,ترافیکی،,سومین,عامل,مرگ,و,میر,در,کشور/تشکیل,کارگروه,به,منظورکاهش,حوادث,ترافیکی Icana

محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستورکار امروز (سه شنبه، 13مهرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز موضوع حوادث ترافیکی در کشورمان محور بحث و تبادل نظر اعضاء کمیسیون، نمایندگان وزارت بهداشت و درمان، وزارت راه و شهرسازی، پلیس راهور و دانشگاه علوم پزشکی تهران قرار گرفت.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حوادث ترافیکی سومین عامل مرگ و میر در کشور است، اظهار کرد: با توجه به آمارها و نسبت جمعیت، کشورمان در میان سایر کشورها در رتبه هشتم قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سال 84 به عدد قابل توجهی از حوادث ترافیکی رسیدیم لذا تاکنون تلاش های زیادی در راستای کاهش آمار حوادث ترافیکی انجام شده است، افزود: بر اساس آمارها در سال 84 حدود 25 هزار مورد مرگ و میر در اثر حوادث ترافیکی رخ داد اما به دلیل فعالیت‌های انجام شده در سال گذشته این رقم به 16 هزار مورد مرگ و میر کاهش یافت.

امینی فرد با اشاره به اینکه در گذشته با رشد 11درصدی سالیانه حوادث ترافیکی مواجه بودیم لذا اگر اقدامی نمیشد هم اکنون آمارها باید به حدود 60 هزار مرگ و میر میرسد، گفت: البته شرایط کنونی نیز قابل قبول نیست لذا باید هماهنگی و همگرایی بین سازمان‌های مختلف انجام شود تا خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، ایمنی راه‌ها و ایمنی خودروها افزایش یابد.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عامل انسانی، مهندسی خودرو و مسائل جاده‌ای به ترتیب سه عامل بروز حوادث ترافیکی است، خاطرنشان کرد: باید با اقدامات مناسب روند کاهشی کنونی ادامه یابد.

وی با بیان اینکه احراز سلامت روانی رانندگان خصوصا رانندگان پایه یک خودرو، اصلاح برخی آیین نامه‌ها، رفع نقاط حادثه خیز از دیگر مسائلی بود که در جلسه امروز مطرح و پیشنهاد شد، تصریح کرد: 30 درصد تخت‌های  icuدرگیر حوادث ترافیکی است که رقم نامناسبی است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل یک کارگروه با عضویت نمایندگان و سایر نمایندگان دستگاه‌های مختلف که به مسائل کاهش حوادث ترافیکی، درمانی و غیره می‌پردازد مهمترین تصمیم و تصویب جلسه امروز بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet