هدر موبایل
1395/07/13 18:40:51
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

سفر سناتور آمریکایی به ایران تحت تور اطلاعاتی وزارت اطلاعات بوده است/ طرح تحقیق و تفحص از تابعیت مضاعف مسئولان رد شد

وزیر اطلاعات با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: سناتور آمریکایی دو بار به ایران سفر کرده است که سفر آخر تحت تور امنیتی ایران بوده است.
سفر سناتور آمریکایی به ایران تحت تور اطلاعاتی وزارت اطلاعات بوده است/ طرح تحقیق و تفحص از تابعیت مضاعف مسئولان رد شد وزیر اطلاعات با حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: سناتور آمریکایی دو بار به ایران سفر کرده است که سفر آخر تحت تور امنیتی ایران بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104658449982.jpg ,سفر,سناتور,آمریکایی,به,ایران,تحت,تور,اطلاعاتی,وزارت,اطلاعات,بوده,است/,طرح,تحقیق,و,تفحص,از,تابعیت,مضاعف,مسئولان,رد,شد Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز(سه شنبه 13 مهرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور وزیر اطلاعات، گفت: با حضور محمود علوی  موضوع درخواست تحقیق و تفحص از دو تابعیتی ها و دارای گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در ابتدا ابطحی به نمایندگی از طرف استیضاح کنندگان توضیحاتی دادند و نسبت به خطرات امنیتی و سیاسی وجود دو تابعیتی ها در دستگاه های اجرایی و مدیران هشدارهایی دادند و در خواست تصویب تحقیق و تفحص را داشتند.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: علوی نیز در این زمینه با اشاره به قوانین موجود در مورد تابعیت مضاعف و دو تابعیتی‌ها توضیح داد که طبق قانون، در استعلامات به هیچ عنوان کوتاه نیامده و نخواهیم آمد، در بیش از 70 مورد از استعلامات نسبت به تابعیت افراد تردید داشتیم ، که مورد بررسی قرار گرفت و بعد از بررسی ها صلاحیت افراد تایید شد.

رد طرح تحقیق و تفحص از تابیعت مضاعف مسئولان

وی اظهار داشت: به گفته وزیر اطلاعات رئیس جمهور نیز در این امر تاکید دارد، وزارت حتی بر روی مدیرانی که بعد از مسئولیت اقدام به تابعیت مضاعف یا گرین کارت یا اقامت می کنند،  حساسیت دارد و به آنها گفته می شود که بین مسئولیت و تابعیت مضاعف، گرین کارت و اقامت یکی را انتخاب کنند و اگر تابعیت مضاعف، گرین کارت و اقامت بگیرند به مقام مافوق آنها گفته می شود که ادامه مسئولیت آنها امکان پذیر نیست.

برگزاری نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس 669100010/4/2016 6:06:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610109228915441_Thum.jpgمجلس شورای اسلامی
برگزاری نشست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

 

نقوی حسینی با بیان اینکه وزارت اطلاعات تحقیق و تفحص را در راستای کمک به وزارت می دانست، ادامه داد: اما نمایندگان به در خواست این تفحص رای منفی دادند. اما اعضای کمیسیون تاکید کرد که باید با ارائه طرح جامع از ورود دارندگان تابعیت مضاعف به مسئولیت و مدیریت جلوگیری شود.

سخنگوی کمیسیون گفت: در ادامه جلسه حاجی دلیگانی به نمایندگی از طرف سوال کنندگان از وزیر سوال کرد سوال آنها در خصوص اقدامات وزارت اطلاعات برای جلوگیری و برخورد با مصادیق نفوذ در جامعه های علمی و فرهنگی کشور بود.

 

سناتور آمریکایی دوبار به ایران سفر کرده است

وی اظهار داشت: علوی توضیح داد که دستگاه اطلاعاتی روی پروژه نفوذ حساسیت ویژه دارد و و اشراف کامل اطلاعاتی و امنیتی دارد. نظارت کامل وجود دارد و در هر مرحله ای لازم باشد برخورد قاطع می کنیم. برای مثال سفر جیم داباکیس سناتور آمریکایی که در سوال مطرح شد کاملا تحت اشراف اطلاعات و در تور اطلاعاتی وزارت صورت گرفت، وی تا کنون دو بار به ایران آمده ولی سفر اخیر وی کاملا در اختیار بود.

نقوی حسینی با اشاره به ادامه دستور کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: همچنین کمیسیون طرح الزام وزارت خارجه به توسعه دیپلماسی انقلابی کشور را برای بررسی بیشتر به  کمیته سیاست خارجی ارجاع داد. کمیسیون طرح ساماندهی اتباع بیگانه که در کمیته امنیت رد شده بود را نیز رد کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:لایحه موافقتنامه پاریس (در زمینه محیط زیست و مقابله با آلاینده ها و گازهای گلخانه ای)، لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری آذربایجان در زمینه ادامه ساخت، بهره برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سدها و نیروگاه های برق آبی خداآفرین وقیز قعله بر روی رودخانه ارس و لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در زمینه همکاری و کمک متقابل در امور گمرکی تصویب شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet