خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/13 19:21:04
سرویس اقتصادی
خدابخشی با تشریح نشست امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه:

اهداف کلان دولت در برنامه ششم مورد بررسی قرار گرفت

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی از ورود به کمیسیون به اهداف کلان دولت در برنامه ششم توسعه کل کشور خبر داد.
اهداف کلان دولت در برنامه ششم مورد بررسی قرار گرفت سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی از ورود به کمیسیون به اهداف کلان دولت در برنامه ششم توسعه کل کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106425249220.jpg اهداف,کلان,دولت,در,برنامه,ششم,مورد,بررسی,قرار,گرفت Icana

محمد خدابخشی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح جلسه امروز(سه شنبه 13 مهرماه) کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه تاکید کرد: اولویت و مسائل محوری برنامه ششم توسعه کشور تصویب شده بود و امروز عبارت های قبل از ورود به برنامه از جمله اهداف  کلان دولت در برنامه مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس دهم شورای اسلامی در توضیح اهداف کلان دولت گفت: اهداف کلان در واقع هدف گذاری دولت در برنامه است و پیشنهادات دولت و کمیسیون های تخصصی و کمیته های کمیسیون تلفیق مطرح شد و تا حدودی مسائل جلو رفت.

وی با بیان اینکه ادامه بررسی اهداف کلان به نشست فردا موکول شد اظهار داشت: فردا ساعت 2 کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، 5 نفر از معاونان سازمان، دو نفر از مرکز پژوهش ها، نماینده دیوان محاسبات و کارشناسان اتاق بازرگانی برگزار می شود.

این نماینده در ادامه توضیح داد: روز گذشته جزییات لایحه برنامه ششم که در ماده 3 لایحه آمده بود، بررسی  شد در این ماده  اولویت های برنامه در چهار محور به تصویب رسید. وضعیت منابع آبی کشور و محیط‌زیست، موضوعات خاص مکان محور از جمله  سواحل مکران و رسیدگی به بافت‌های ناکارآمد حاشیه شهرها و به محرک های اقتصاد کشور از جمله محورهای اصلی است.

خدابخشی توضیح داد: در محور سوم موضوعاتی چون  صنایع معدنی، گردشگری، ترانزیت و حمل و نقل ریلی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و انرژی مورد توجه قرار می گیرد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی  گفت: محور چهارم موضوعات کلان و فرابخشی کشور مانند محیط کسب وکار، اشتغال، تامین منابع مالی برای اقتصاد کشور، توانمندسازی محرومین و فقرا توجه شود وضعیت فضای مجازی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی به اولویت‌ها، توسعه آمادگی دفاعی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet