ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/14 09:01:48
سرویس صحن
دکترلاریجانی‌درنطق‌پیش‌ازدستورضمن‌گرامیداشت‌یادشهیدسرلشگرهمدانی:

نهضت حسینی معیار و مرز حق و باطل در تاریخ شد/راهبرد ما و آمریکا در مسائل منطقه در تضاد کامل است

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه حسین در تاریخ باید تابناک و درخشنده باقی بماند گفت: نهضت حسینی معیار حق و باطل در تاریخ شد.
نهضت حسینی معیار و مرز حق و باطل در تاریخ شد/راهبرد ما و آمریکا در مسائل منطقه در تضاد کامل است رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راه حسین در تاریخ باید تابناک و درخشنده باقی بماند گفت: نهضت حسینی معیار حق و باطل در تاریخ شد. https://cdn.icana.ir/d/019/80051.jpg نهضت,حسینی,معیار,و,,مرز,حق,و,باطل,در,تاریخ,شد/راهبرد,ما,و,آمریکا,در,مسائل,منطقه,در,تضاد,کامل,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزای خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز (چهارشنبه 14 مهرماه) در نطق پیش از دستور گفت: السلام علیک یا اباعبدالله، السلام علیک سیدالشباب اهل الجنه، سلام بر حسین(ع) شخصیتی که رسول الله(ص) درباره او فرمود حسین من و انا من حسین، احب الله من احب حسینا، حسین از من است و من از حسین، خداوند هر کس حسین را دوست بدارد دوست می دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نهضت حسینی بر محوریت چنین شخصیتی تاریخ را دو پاره نمود عده ای حسینی شدند و می شوند و پاره ای دیگر یزیدی، عمق این نهضت بزرگ آنگونه بود که همه اولیاء دین در زنده نگه داشتن آن قیام کردند تا صف حسینیان در تاریخ روشن و فروزان باشد. مجلسی در بحار از امام رضا(ع) نقل می کند که فرمود محرم ماهی است که مردم عصر جاهلیت که جنگ را در آن حرام می شمردند اما ریختن خون مادران جایز شمرده شد و حرمت ماه پاس داشته نشد و فرزندان و زنانمان به غارت رفتند و در خیمه هایمان آتش افکندند و اموالمان به یغما رفت و حتی به خاطر رسول خدا نیز احترام ما را حفظ نکردند.

وی تاکید کرد: ابعاد تعدی به قدری عظیم بود که رسول خدا(ص) از پیش فرمود فاطمه دخترم همه چشم ها در روز رستاخیز گریان است مگر چشمی که در عزای حسین(ع)  گریسته باشد و امام عصر حضرت مهدی(عج) در زیارت ناحیه می فرماید اگر زمانه فرج مرا به تاخیر اندازد و دست تقدیر مرا از یاری توم بازدارد و نتوانم با دشمنت آشکارا دشمنی کنم و با کسی که علم مخالفت بر ضد تو برافراشت و عداوت برخیزم لکن خواهم توانست که صبح و شب در فراق تو بگریم و ناله سر دهم و در حسرت از دست رفتنت از دیده خونه ببارم و تاسف و آه جگرسوز به خاطر آنچه بر تو رفت از مصیبت ها و دردهای جانکاه ابراز دارم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: همه این روایات نشانگر آن است راه حسین در تاریخ باید تابناک و درخشنده باقی بماند تا حسینیان هر زمان جهت خود را با این نهضت همسو کنند و سمت و سوی دشمنان خدا را نیز به درستی بشناسند لذا نهضت حسینی معیار حق و باطل در تاریخ شد اما جوهره این نوع نهضت چیست.

دکتر لاریجانی افزود: امام خود جوهره نهضت را اینگونه بیان می فرماید "إنی لم أخرج أشرًا ولا بطرًا ولا مفسدًا ولا ظالمًا وإنما خرجت لطلب الإصلاح فی أمّة جدی "صلى الله علیه وآله"، أرید أن آمر بالمعروف وأنهى عن المنکر"، من به جهت خودخواهی، گردنکشی، فتنه انگیزی، ستمگری، خروج نکردم بلکه به قصداصلاح در امت جدم خروج نمودم تا امر به معروف کنم و از منکر نهی نمایم و به سیره جدم و پدرم عمل کنم و در جای دیگرامام فرمود مگر نمی بینید سنت رسول خدا نابود شده و بدعت ها احیا گردیده است مسئله محوری نهضت حسینی بر اصلاح امت و مبارزه با ظلم و ستم و فساد قرار گرفته است.

دکتر لاریجانی ادامه داد: امام اهمیت این مبارزه را آنقدر برای احیای دین عظیم می‌داند که جان‌ها باید برای آن فدا شود و فرمودند پایان این حرکت مرگ است و در نزد ما مرگ همانند گردنبندی است که بر گردن دختران می‌آویزند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرازی از زیارت اربعین تصریح کرد: جان را فدا نمود تا بندگان را از جهالت نجات دهد، امروز نیز باید صف حسینیان و یزدیان را به درستی درک کرد، صحنه زندگی مسلمانان پر از فتنه و آشوب سفاکان تروریسم وهابی شده است که با کمال قساوت تیغ بر رخساره امت اسلامی می‌کشند.

آمریکا و قدرت شیطانی صهیونیسم هل هله کنان از تروریستها حمایت میکنند

دکتر لاریجانی با بیان اینکه آمریکا و قدرت شیطانی صهیونیسم هل هله کنان از تروریسم‌ها حمایت می‌کنند، افزود: اخیرا در کنفرانس هرتزلیا که رژیم صهیونیستی برگزار کرده بود یکی از شخصیت‌های مشهور آمریکایی در اجلاس بیان کرد که اسرائیل امروز در بهترین شرایط امنیتی است چرا که کشورهای دیگر درگیر مسائل تروریستی و امنیتی در منطقه شده‌اند و بدترین حالت زمانی است که تروریسم‌ها سرکوب شوند و ایران و حزب الله موفق از آن بیرون بیایند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این فکر شیطانی و یزیدی نشان می‌دهد آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها خلاف شعارهای دروغین خود هیچ اراده‌ای برای مبارزه با تروریسم ندارند و هدف بزرگ‌تری در پس این ماجراجویی فراگیر منطقه‌ای نهفته است.

دکتر لاریجانی یادآور شد: در همین کنفرانس یکی از مسئولین امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرد اسرائیل در شرایط بی‌نظیری قرار دارد که باید آن را حفظ کرد و حتی اگر داعش سرکوب شود باید هرچه سریع‌تر با جبهه النصره پیوندهای عمیق‌تری برقرار کرد، این مطلب به خوبی ماهیت جریان‌های تروریستی را نشان می‌دهد.

راهبرد ما و آمریکاییها در مسائل منطقه در تضاد کامل است

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: این دو موضوع که از زبان دو صاحب نظر آمریکایی‌ و صهیونیستی بیان شد عیان می‌کند که آنچه که رهبر معظم انقلاب چندی پیش فرمودند عین حقیقت و راه روشن امروز ما است که فرمودند راهبرد ما و آمریکایی‌ها در مسائل منطقه در تضاد کامل است.

دکتر لاریجانی با بیان اینکه ایران در فتنه تکفیری منطقه به دنبال خاموش کردن آن و آرام کردن منطقه است، ادامه داد: آنچه که آمریکایی‌ها و صهیونیستی‌ها دنبال می‌کنند ادامه بحران امنیتی و شعله‌ور کردن آن است که البته حد و حدودی دارد تا جایی‌که صدمه‌ای به منافع آن‌ها وارد نکند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خط حسینی و یزیدی در عصر ما را می‌توان در لابه‌لای افکار و اقدامات دو طرف یافت، اظهار کرد: وظیفه امروز ما فهم صفوف حسینی و یزیدی زمانه است، گریستن و غمگساری در واقعه کربلا ما را باید به وظیفه امروز آشنا کند به قول شهید بزرگوار مطهری باید شمر امروز را شناخت.

دکتر لاریجانی افزود: آیا شمر امروز با آتش افروزی بزرگ در منطقه غیر از آمریکا و صهیونیست‌ها و برخی کشورهای پست و دون پایه منطقه هستند.

پیام نهضت امام حسین (ع) ایستادگی در راه مبارزه تا پای جان است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیام نهضت امام حسین (ع) شناخت صف یزیدی‌ها و ایستادگی در راه مبارزه با آن تا پای جان است، ادامه داد: اگر امام صادق فرمودند حسین اشک چشم هر مومنی است از آن جهت بوده که رفتار ما متناسب با شرایط امت اسلامی آراسته به سیره حسین شود و ملت بزرگ و روشن ضمیر ایران در پناه انوار انقلاب اسلامی این آراستگی را یافته است.

دکتر لاریجانی بیان کرد: سلام بر حسین و بر اولاد حسین و بر انصار حسین که مقتدای حرکت ملت ایران و عامل عزت و سرافرازی این ملت هستند.

گرامیداشت یاد شهید سرلشگر همدانی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود ضمن گرامیداشت یاد شهید سرلشگر همدانی که امروز سالگرد شهادت وی است، تصریح کرد: سردار همدانی از فداکاران راه صیانت از حرم اهل بیت بود که سابقه طولانی در دفاع مقدس داشته‌اند، امیدواریم که خداوند وی را با اولیای خویش محشور کند، همچنین مجمع نمایندگان استان همدان این روز را گرامی داشته و به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده‌اند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet