هدر موبایل
1395/07/14 10:55:33
سرویس اجتماعی
صادقی انتقاد کرد:

شورای شهر تهران نظاره می‌کند؛ نه نظارت

عضو هیات‌رئیسه مجمع‌نمایندگان استان‌تهران ضمن‌ انتقاد از‌تعلل شورای‌شهر تهران در امر‌نظارت بر عملکرد‌مالی شهرداری، گفت: اگر شورای شهر با جدیت به نقش نظارتی خود بپردازد، در پیشگیری از فساد تاثیر بسزایی خواهد داشت.
شورای شهر تهران نظاره می‌کند؛ نه نظارت عضو هیات‌رئیسه مجمع‌نمایندگان استان‌تهران ضمن‌ انتقاد از‌تعلل شورای‌شهر تهران در امر‌نظارت بر عملکرد‌مالی شهرداری، گفت: اگر شورای شهر با جدیت به نقش نظارتی خود بپردازد، در پیشگیری از فساد تاثیر بسزایی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104404803709.jpg شورای,شهر,تهران,نظاره,می‌کند؛,نه,نظارت Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به اظهارات احمد مسجدجامعی در جلسه مجمع نمایندگان استان تهران مبنی بر اینکه شورای شهر به دلیل نداشتن ذی‌حساب فاقد ابزار نظارتی بر عملکرد مالی شهرداری است، گفت: شورای اسلامی شهر تهران بیشتر از آنکه به وظیفه نظارتی خود واقف باشد نسبت به امور شهرداری نظاره می‌کند، این در حالی است که سالانه گزارش‌های حسابرسی شهرداری و شرکت های تابعه آن به شورای شهر ارائه می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر تهران گزارش حسابرسی‌ را به درستی ترتیب اثر نمی‌دهد، تصریح کرد: حسابرسان به صورت تخصصی و کارشناسی عملکرد مالی شهرداری و سازمان‌های تابعه آن را بررسی می‌کنند اما متاسفانه در شورای شهر به آن به صورت جزئی و دقیق پرداخته نمی‌شود.

وی با یادآوری اظهارات برخی از اعضای شورای شهر تهران در جلسه مجمع نمایندگان استان تهران مبنی بر اینکه شورای نگهبان تنها شأن نظارتی برای شورای شهر قائل است، تاکید کرد: شأن نظارتی در صورتی که به خوبی انجام گیرد، شأن بسیار بالایی است؛ در حقیقت شورای شهر اگر به طور جدی به شأن نظارتی خود واقف باشد مانند شورای نگهبان به‌گونه‌ای نکته‌سنج و دقیق به امور خواهد پرداخت.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: شورای شهر تهران اگر به نقش نظارتی خود به صورت مسئولانه، کارشناسانه، پیگیرانه و با جدیت بپردازد، می‌تواند در پیشگیری از فساد و اصلاح امور تاثیر بسزایی داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet