خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/14 10:54:57
سرویس سیاسی
نمایندگان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تاکید کردند:

نقش موثر ناجا در تامین امنیت کشور/نیروی انتظامی با موضع‌گیری قاطع در برابر متخلفان حاشیه امن برای مردم ایجاد کند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارند که نیروی انتظامی به عنوان مهم ترین رکن امنیت داخلی قطعا نقش مؤثری در تأمین امنیت کشور دارد، بنابراین اقتدار نیروی انتظامی در حین موضع گیری قاطع در برابر متخلفان باید حاشیه امنی برای مردم به وجود بیاورد.
نقش موثر ناجا در تامین امنیت کشور/نیروی انتظامی با موضع‌گیری قاطع در برابر متخلفان حاشیه امن برای مردم ایجاد کند نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارند که نیروی انتظامی به عنوان مهم ترین رکن امنیت داخلی قطعا نقش مؤثری در تأمین امنیت کشور دارد، بنابراین اقتدار نیروی انتظامی در حین موضع گیری قاطع در برابر متخلفان باید حاشیه امنی برای مردم به وجود بیاورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104046459964.jpg نقش,موثر,ناجا,در,تامین,امنیت,کشور/نیروی,انتظامی,با,موضع‌گیری,قاطع,در,برابر,متخلفان,حاشیه,امن,برای,مردم,ایجاد,کند Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر روز گذشته (سه‌شنبه 13 مهرماه) به مناسبت روز نیروی انتظامی در دیدار فرماندهان و مسئولان این نیرو، «امنیت» را یکی از ارکان اساسی رشد و پیشرفت کشور خواندند و با تأکید بر نقش مهم نیروی انتظامی در برقراری امنیت خاطرنشان کردند: توانایی‌ها و آمادگی‌های نیروی انتظامی و عزم و ایمان کارکنان آن باید روزبه‌روز ارتقا پیدا کند.

ایشان در این دیدار، امنیت را به معنای «آرامش روانیِ فردی و آرامش عمومیِ اجتماعی» برشمردند و افزودند: در نبود امنیت، حتی با وجود توانایی و انگیزه‌ در میان افراد یک جامعه، امکان فعالیت‌های متنوع اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و خدماتی از بین می‌رود.

رهبر انقلاب اسلامی با استناد به قرآن کریم، امنیت را مایه‌ی افزایش ایمان مؤمنان دانستند و گفتند: یکی از مهم‌ترین ارکان امنیتِ کشور، نیروی انتظامی است، البته این رکن عظیمِ امنیت را نیروهای انسانی که اغلب آنها کارآمد، شریف و زحمتکش هستند تشکیل داده‌اند و باید دائماً عزم، ایمان، انگیزه و روحیه‌ی این نیروها تقویت شود.

ایشان با اشاره به خدمات گسترده‌ی نیروهای انتظامی در کشور، بر توجه ویژه به نقش کلانتری‌ها به‌دلیل مواجهه‌ی مستقیم با آحاد جامعه تأکید کردند.

فرمانده کل قوا همچنین با اشاره به تغییرات سریع در بخش‌های مختلف ازجمله پیشرفت‌های علم و فناوری، لزوم «افزایش آمادگی‌ها و به‌روزرسانی توانایی‌ها»، «شناخت و انجام کامل وظایف» و «تبیین دقیق فعالیت‌ها و خدمات برای مردم در رسانه‌ها» را در جهت تأمین و ارتقای امنیت کشور یادآور شدند.

 در همین زمینه نمایندگان با خبرگزاری خانه ملت گفت و گویی  داشتند که در ادامه می خوانید:

 

گودرزی: نیروی انتظامی مهم‌ترین رکن امنیت داخلی است

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی به عنوان مهم ترین رکن امنیت داخلی قطعا نقش مؤثری در تأمین امنیت کشور دارد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وزیر کشور به عنوان جانشین مقام معظم رهبری در نیروی انتظامی است و این نهاد شامل ساختار وزارت کشور می شود چرا که این وزارتخانه متولی امنیت است لذا ساختاربندی به این شکل حاکی از اهمیت بالای نیروی انتظامی است.

وی افزود: از سوی دیگر تقسیم بندی های کاری درون نیروی انتظامی مثل مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مبارزه با مفاسد اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و غیره سپهرهایی است که می تواند امنیت کشور را تأمین کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مهم ترین ابزاری که ناجا باید داشته باشد قانون است، خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز نیروی انتظامی باید به لحاظ عده و عوده فربه تر شود و اعتبارات و منابع بیشتری برای این پرسنل عظیم در نظر گرفته شود تا بتواند آنها را برای رسیدن به اهدافشان کمک کند.

 

ابطحی: نیروی انتظامی درکنار موضع‌گیری قاطع با جرم، حاشیه امنی برای مردم باشد

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: مقام معظم رهبری در بحث امنیت درونی و بیرونی جامعه ما صبحت های مفصلی دارند و در صحبت های اخیر خود با فرماندهان ناجا نیز تأکید کردند اقتدار نیروی انتظامی در حین موضع گیری قاطع در برابر متخلفان باید حاشیه امنی برای مردم به وجود بیاورد و برخوردهای آنها اسلامی و انسانی باشد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به بحث کلانتری ها نیز توجه داشتند، افزود: مجموعه ناجا به عنوان تأمین کننده امنیت است که اگر نبود ما امروز آسایش نداشتیم لذا باید ناجا تقویت شود.

محمد جواد ابطحی 3406756/8/2016 1:41:02 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606109051753561_Thum.jpg
محمد جواد ابطحی

 

وی افزود: دولت ها و مجلس ها پیش از این توجه کافی به بودجه نیروی انتظامی نداشتند در حالی که اگر عده و عوده ناجا کافی نباشد حتی نمی توانیم شب راحت بخوابیم لذا رهبری تاکید دارند که جایگاه نیروی انتظامی تقویت شده و ارتقا یابد.

ابطحی ادامه داد: برای جلوگیری از قاچاق مواد مخدر و حراست از مرزها چندهزار شهید تقدیم کردیم چرا که با هجوم دشمنان روبرو هستیم و این نیروی انتظامی است که با کمترین امکانات ایستادگی می کند و مردم آنها را پناهگاه خود می دانند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سرفصل مهم صحبت های رهبری همان توصیه حضرت علی(ع) به مالک اشتر در خصوص تامین امنیت روانی و مادی مردم است.

 

رضایی: ضرورت توجه ویژه دولت به ناجا به‌منظور تامین امنیت جامعه

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: نیروی انتظامی باید از نظر تخصصی و از نظر پشتیبانی همواره مورد حمایت ویژه قرار بگیرد تا بتواند به نحو احسن مأموریت خود را انجام دهد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نیروی انتظامی دچار مشکل است، کمبود نیروی انسانی و کمبود اعتبارات سبب اختلال در مأموریت‌های آن‌ها می‌شود، گفت: دولت باید نیروی انتظامی را به دلیل تأمین امنیت جامعه مورد عنایت قرار دهد.

محمدابراهیم رضایی 3406757/19/2016 3:49:48 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607102061564391_Thum.jpgمحمدابراهیم رضایی
محمدابراهیم رضایی

 

وی ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند باید به امنیت به‌عنوان رکن اساسی کشور اهمیت فراوان داد لذا توجه به ارگان هایی که تامین این امنیت را بر عهده دارند و  ایجاد شرایط مناسب برای دستیابی به اهداف‌شان ضروری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه شرایط روز جامعه ارتقاء نیروی انتظامی و به روز شدن امکانات آن‌ها را می‌طلبد، گفت: به گفته رهبری نیروی انتظامی باید اقتدار داشته باشد اما رعایت عدالت را سرلوحه کار خود قرار دهد.

 

جمالی نوبندگانی:عده و عوده نیروی انتظامی تناسبی با مأموریت های آنها ندارد

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، گفت: امنیت اساس هر مسأله ای است که در کشور اتفاق می افتد، اگر بخواهیم سرمایه گذاری و پیشرفت علمی داشته باشیم و حتی اگر بخواهیم راحت مذاکره کنیم باید امنیت باشیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نیروی انتظامی نهادی است که در سراسر کشور از مرزها تا نقاط داخلی کشورمان حضور دارد، حتی برای بسیاری از امور شخصی لازم است نیروی انتظامی دخالت داشته باشد.

 

محمدجواد جمالی نوبندگانی 3406756/15/2016 10:12:30 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606102618587577_Thum.jpg
محمدجواد جمالی نوبندگانی

 

وی افزود: علیرغم این مطالب عده و عوده نیروی انتظامی تناسبی با مأموریت های آنها ندارد چنانچه نیروی انسانی آنها کم بوده و تجهیزاتشان به حد کافی نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه باید به صورت جدی به نیروی انتظامی توجه شود، خاطرنشان ساخت:  بودجه ای که در اختیار نیروی انتظامی قرار دارد، کافی نیست از طرفی بسیاری مواقع پیش می آید که مأموران نیروی انتظامی با حقوق های کم در معرض پیشنهادات خاصی قرار می گیرند لذا باید حداقل های این افراد تأمین شود تا از آنها توقع داشته باشیم به سمت این پیشنهادات کشیده نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet