خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/14 14:14:25
سرویس استان ها
رییس مجمع نمایندگان استان کرمان خبر داد:

تلاش نمایندگان مجلس در تهران و نمایندگان دولت در کرمان برای بهبود قیمت پسته

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: امروز چهارشنبه با مدیرعامل بانک کشاورزی جهت افزایش تسهیلات خرید پسته نشستی را داریم همچنین در تماس تلفنی که با استاندار کرمان داشتم، از تشکیل ستاد پسته در روز چهارشنبه خبر داد.
تلاش نمایندگان مجلس در تهران و نمایندگان دولت در کرمان برای بهبود قیمت پسته رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: امروز چهارشنبه با مدیرعامل بانک کشاورزی جهت افزایش تسهیلات خرید پسته نشستی را داریم همچنین در تماس تلفنی که با استاندار کرمان داشتم، از تشکیل ستاد پسته در روز چهارشنبه خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603108873620438.jpg تلاش,نمایندگان,مجلس,در,تهران,و,نمایندگان,دولت,در,کرمان,برای,بهبود,قیمت,پسته Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "حسین امیری خامکانی"  با بیان اینکه پسته به خودی خود مثل همه سال ها در فصل برداشت دچار شوک قیمتی می شود گفت: به همین دلیل ما در مجمع نمایندگان استان از اواخر تیرماه و اوایل مرداد ماه به فکر این بودیم که دولت به کمک فعالان حوزه پسته در کشور باید به فکر راه و چاره ای باشند.

وی ادامه داد: اوایل مرداد نامه ای توسط مجمع نمایندگان استان به دولت ارسال شد؛ که طی این نامه تقاضای اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری برای خرید پسته توسط تعاونی ها و صادرکنندگان کردیم؛ که توسط وزیر اقتصاد به بانک کشاورزی ارسال شد.

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در دو ماه گذشته نیز مکاتبات و مذاکرات مختلفی با وزارتخانه های اقتصاد و دارایی و جهاد کشاورزی و همچنین جلساتی با تعاونی ها داشته ایم تا اینکه یکشنبه یازدهم مهرماه ضمن پیگیری های معاون باغداری وزارت جهاد کشاورزی به بنده اعلام شد، فعلا ۱۰۰ میلیارد تومان خط اعتباری به خرید پسته اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه با درخواست ما نیز قرار شد مجددا نشستی در روز چهارشنبه این هفته با مدیرعامل بانک کشاورزی در تهران جهت افزایش اعتبار این تسهیلات داشته باشیم، گفت: همچنین ضمن تلاش های استاندار کرمان در خصوص بهبود قیمت پسته، در تماسی که با وی داشتم از تشکیل  ستاد پسته استان در روز چهارشنبه این هفته خبر دادند.

امیری خامکانی ادامه داد: با انجام این اقدامات فضای موجود امیدوار کننده است تا بازار پسته در استان و کشور رو به بهبود برود.

رییس مجع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه  پسته یک محصول استراتژیک و صادراتی است گفت: علاوه بر مشکلات جوی و کم آبی، عدم مدیریت درست در چند سال گذشته، هرساله بازار پسته ما را در دنیا رو به کاهش می‌یابد و رقبایی مثل آمریکا نیز سالانه بازار پسته خود را افزایش می‌دهند.

امیری اظهار کرد: از طرفی خود تحریمی و برخوردهای سیاسی داخلی در گذشته همچنین کاهش نقش تعاونی و از طرف دیگر تحریم های ناعادلانه، بازار اروپا را مدتی از ما گرفت.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همانطور که بازیگران اصلی پسته کشور
این روزها در مصاحبه ها اعلام کرده اند آمریکا رقیب اصلی ما شبیه به جنگ نفت تلاش دارد رقابت سختی را انجام دهد.

امیری افزود: برای احیای بازار پسته کشور در دنیا باید دولت، صادر کنندگان، تعاونی ها و باغداران با اعمال سیاست درست تلاش نمایند و با توجه به کاهش فشار تحریم ها این امیدواری وجود دارد تا بازار خود را در دنیا احیا کنیم.

به گزارش ایسنا رییس مجمع نمایندگان استان کرمان بیان کرد: در چند روز گذشته نیز اقدامات خوبی توسط مجمع نمایندگان، استانداری کرمان و وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته و ان شاءالله وضع بهتر خواهد شد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet