خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/14 11:43:40
سرویس صحن
ملکی در نطق میان دستور مطرح کرد:

ضرورت بکارگیری افراد باتجربه در راس بنگاه‌های اقتصادی/وزارت نیرو مشکل آبرسانی به روستاهای مشکین شهر را حل کند

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به مشکل آبرسانی به روستاهای مشکین شهر توسط وزارت نیرو گفت: از وزرای اقتصادی دولت درخواست دارم در رأس بنگاه های اقتصادی از افراد با سواد و با تجربه مرتبط استفاده کنند.
ضرورت بکارگیری افراد باتجربه در راس بنگاه‌های اقتصادی/وزارت نیرو مشکل آبرسانی به روستاهای مشکین شهر را حل کند نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به مشکل آبرسانی به روستاهای مشکین شهر توسط وزارت نیرو گفت: از وزرای اقتصادی دولت درخواست دارم در رأس بنگاه های اقتصادی از افراد با سواد و با تجربه مرتبط استفاده کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105482063354.jpg ضرورت,بکارگیری,افراد,باتجربه,در,راس,بنگاه‌های,اقتصادی/وزارت,نیرو,مشکل,آبرسانی,به,روستاهای,مشکین,شهر,را,حل,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزای خانه ملت، ولی ملکی امروز (چهارشنبه 14 مهرماه) در نشست علنی خانه ملت در نطق میان دستور خود با گرامیداشت یاد شهدا و تسلیت ایام عزاداری امام حسین(ع) و آرزوی طول عمر با برکت برای مقام معظم رهبری گفت: براساس فرمایش امام راحل مجلس در رأس امور است و با توجه به قانون اساسی نمایندگان مجلس می توانند درباره تمامی مسائل کشور صحبت کنند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با تشکر از مردم حوزه انتخابیه اش برای حضور با شکوه در انتخابات ادامه داد: اقتصاد کشور در شرایط بحرانی است و مشکلات معیشتی باعث ایجاد فشارهای اقتصادی به دهک های کم درآمد جامعه شده است.

ملکی افزود: اعتقاد دارم از عوامل اصلی بیماری اقتصاد در کشور کم توجهی و بخشی نگری نمایندگان مجلس از یک طرف و سوء تدبیر متولیان و مسئولان دولتی از طرف دیگر است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که کشور را با مشکلات کم آبی روبرو کرده است عدم استفاده بهینه از آب های موجود و زیرزمینی کشور است. یکی از دلایل وجود مشکلات اقتصادی عدم تخصیص به موقع بودجه، ارائه وام به افراد ناکارآمد در موضوعاتی مانند طرح بنگاه های زودبازده در دولت گذشته است البته به کار گماردن مدیران سیاسی در رأس بنگاه های اقتصادی نیز در این مشکلات تاثیر داشته است.

ملکی افزود: ناهنجاری های اجتماعی مانند طلاق، قاچاق و سرقت به دلیل سوء تدبیر برنامه ریزان کشور بوده است و اگر امروز دروغ به یک عادت تبدیل شده به دلیل بی توجهی به قانون مداری است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه جنگ تحمیلی و تحریم های اقتصادی دشمنان در موضوعات اقتصادی کشور تاثیرگذار بوده است اما با قانون مداری، مسئولیت پذیری و وجدان کاری می توان شرایط را برای پیشرفت کشور مهیا کرد همان کاری که بعد از جنگ جهانی دوم، مردم ژاپن توانستند با قانون مداری و مسئولیت پذیری شرایط پیشرفت کشورشان را فراهم کنند.

ملکی ادامه داد: مثال بارز قانون گریزی در دولت قبلی و بعدی عدم اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه ها است براساس قانون مقرر شده بود تا پایان برنامه پنجم توسعه به 5 دهک پایین جامعه یارانه نقدی پرداخت شود اما دولت های قبل و فعلی مفاد قانونی را رعایت نکردند و با وجود اینکه مقرر شده بود سالانه 30 هزار میلیارد تومان از درآمدهای حاصل از هدفمندی صرف امور صنعت و عمران شودتا اشتغال و صنعت کشور سامان یابد اما سالانه 14 هزار میلیارد تومان از بودجه بخش های صنعت و عمران به جیب کسانی می رود که نیازی به یارانه ندارند.

رونق اقتصاد کشور نیاز به اقدامات عملی دارد 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری چند سال گذشته را با نام های اقتصادی نامگذاری می کنند تا به وضعیت اقتصاد و معیشت مردم رسیدگی شود و مقام معظم رهبری سال جاری را به نام سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کرد به دلیل اینکه متولیان امور شعارگرا شدند و از اقدام و عمل خبری نیست این در حالی است که باید بپذیریم مشکل کشور ما نظریه پردازی است.

ملکی با انتقاد از سوء مدیریت در بنگاه های اقتصادی افزود: نباید قصور دولتمردان گذشته و حال را به دشمنان خارجی ارتباط داد زیرا که از ماست که بر ماست. بنابراین بیایید متعهد شویم تا متولیان بنگاه های اقتصادی در طول دوره و بعد از پایان دوره مدیریتی جوابگو باشند و کسی نتواند از عواقب سوء مدیریت خود فرار کند و نباید فراموش کرد دزدی در وقت و مسئولیت نیز کار ناپسندی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: سوء مدیریت ها باعث ایجاد بحران ها در مسائل اقتصادی، فرهنگی و غیره برای مردم کشور می شود بنابراین از وزرای اقتصادی دولت درخواست دارم در رأس بنگاه های اقتصادی از افراد با سواد و با تجربه مرتبط استفاده کنند چرا که نجات کشور به تدبیر آنان وابسته است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: از وزیر نیرو درخواست می کنم آبرسانی به روستاهای شهرستان مشکین شهر و پایان ساخت سد را به صورت جدی پیگیری کند همچنین دریافت نشان ابتکار و خلاقیت را برای ساخت سازه موفق به مردم شهرستان مشکین شهر تبریک می گویم و همچنین به مردم حوزه انتخابیه ام مژده می دهم، ان شاءالله کارخانه خودرو تجاری در این منطقه به بهره برداری می رسد./

پایان پیام                       

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet