هدر موبایل
1395/07/14 11:52:17
سرویس اقتصادی
اسماعیلی خبر داد:

بررسی ابهامات قرارداد ایدرو با رنو با حضور نعمت زاده/انتقاد از نقش مستقیم ایدرو در انعقاد قرارداد

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بررسی ابهامات قرارداد ایدرو با رنو با حضور نعمت زاده و رییس ایدرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.
بررسی ابهامات قرارداد ایدرو با رنو با حضور نعمت زاده/انتقاد از نقش مستقیم ایدرو در انعقاد قرارداد نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از بررسی ابهامات قرارداد ایدرو با رنو با حضور نعمت زاده و رییس ایدرو در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107690123473.jpg بررسی,ابهامات,قرارداد,ایدرو,با,رنو,با,حضور,نعمت,زاده/انتقاد,از,نقش,مستقیم,ایدرو,در,انعقاد,قرارداد Icana

 داریوش اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگاران خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت رنو فرانسه گفت:قرارداد مذکور ابهاماتی دارد که از وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ایدرو دعوت شده برای ارائه توضیحات و پاسخ به ابهامات در کمیسیون صنایع و معادن حضور یابند.

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه یکی از ابهامات سهام 60 درصدی رنو و 40 درصدی ایران در قرارداد است، افزود:بیشترین سهم اختصاص یافته به شرکت های خارجی به قرارداد ایران خودرو و پژو مربوط می شود، که 50 به 50 بوده است و ما برای تصمیم گیری مناسب به سهم 51 درصدی ایران و 49 درصدی پژو نیاز داشتیم.

ایدرو  به عنوان یک سازمان توسعه ای نباید با رنو قرارداد منعقد می کرد

اسماعیلی با اشاره به اینکه یکی دیگر از موارد ابهام، انعقاد قرارداد توسط ایدرو است، ادامه داد:ایدرو یک سازمان توسعه ای بوده که انتظار می رفت که شرکت های زیرمجموعه همانند سایپا و پارس خودرو در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی قرارداد منعقد می کردند و ایدرو  به عنوان یک سازمان توسعه ای نباید قرارداد منعقد می کرد.

وی با بیان اینکه نقش قطعه سازان داخلی در قرارداد ایدرو و رنو مشخص نیست، یادآور شد:باید شفاف سازی شود که چه بخشی از قطعات در داخل تولید می شود و چه بخشی از خارج تامین می شود و روند پیشرفت تولید در این قرارداد چگونه است و این سهم 40 به 60 درصدی تا چه زمانی ادامه دارد.

  انجام اصلاحات در قراردادهای خودرویی در صورت نیاز

اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید مشخص شود سرمایه گذاری شرکت های خارجی در داخل کشور چگونه است، افزود:حتی اگر از پتانسیل قطعه سازان داخلی استفاده نشود بیش از 40 درصد از امکانات و زیرساخت های داخلی در قرارداد با رنو استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس ایدرو ابهامات مطرح می شود، ادامه داد:ابهامات باید رفع شود و در صورت نیاز اصلاحاتی در قراردادهای خودرویی انجام شود.

مجلس با کلیت انعقاد قراردادهای جدید خودرویی موافق است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجلس با کلیت انعقاد قراردادهای جدید خودرویی موافق است، اظهار کرد:اما انعقاد قراردادها به 3 مولفه اصلی شده است که باید در این قراردادها انتقال تکنولوژی به داخل صورت گیرد، از ظرفیت های تولید داخلی همچون قطعه سازان استفاده شود و کیفیت افزایش یافته و قیمت کاهش یابد، تنها در این صورت قراردادها مفید بوده و در غیر اینصورت قراردادها به نفع کشور نخواهد بود.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قرارداد با رنو می تواند استانداردادهای خودروهای داخلی را افزایش دهد، اما مشکل قرارداد با رنو در انعقاد قرارداد توسط ایدرو است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet