ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/14 11:47:29
سرویس صحن
صادقی در اخطار قانون اساسی:

بلاتکلیفی وضعیت استیضاح فانی باعث سوءاستفاده ابزاری می شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است عدم اعلام وصول و عدم پس گرفتن استیضاح وزیر آموزش و پرورش باعث سوءاستفاده های ابزاری از وزارتخانه می شود.
بلاتکلیفی وضعیت استیضاح فانی باعث سوءاستفاده ابزاری می شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است عدم اعلام وصول و عدم پس گرفتن استیضاح وزیر آموزش و پرورش باعث سوءاستفاده های ابزاری از وزارتخانه می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101299892862.jpg بلاتکلیفی,وضعیت,استیضاح,فانی,باعث,سوءاستفاده,ابزاری,می,شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمود صادقی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 14 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل 89 قانون اساسی گفت: نمایندگان می توانند بنا به دلایلی وزیر یا هیات وزیران را مورد استیضاح قرار دهند و بعد از درخواست، وزیر 10 روز فرصت دارد تا در کمیسیون حاضر شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چهارشنبه هفته گذشته درخواست استیضاح از وزیر آموزش و پرورش اعلام وصول شد اما خلاف ماده 223 آیین نامه هنوز ایشان به مجلس نیامده، از طرفی برخی اعضای هیات رئیسه مصاحبه کرده و گفته اند هیات میانجی گری تشکیل شده که این موضوع خلاف قانون اساسی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یا باید استیضاح پس گرفته شود یا هیات رئیسه استیضاح را مطرح کند و وضعیت کنونی باعث سوءاستفاده ابزاری می شود و ممکن است برخی عزل و نصب های تحمیلی در وزارتخانه صورت گیرد.

مطهری: اعلام وصول استیضاح فانی در صورت پافشاری متقاضیان

علی مطهری نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اظهار توضیح داد: در دو جلسه قبل برخی از امضاکنندگان استیضاح متن استیضاح را پس گرفتند تا مذاکرات بیشتری صورت دهند لذا اگر بر استیضاح پافشاری باشد، اعلام وصول می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet