خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1395/07/14 13:37:53
سرویس فرهنگی
بی‌نما/2

می‌گویند سینما در شهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد/ تجهیز سالن‌های دولتی برای اکران فیلم‌ها

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با بیان اینکه مسئولان در شهرستان‌های حوزه انتخابیه وی برنامه‌ای به‌منظور توسعه سینماها ندارند، بر ضرورت تجهیز سالن‌های اجتماعات ارگان‌های دولتی برای اکران فیلم‌ها تأکید کرد.
می‌گویند سینما در شهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد/ تجهیز سالن‌های دولتی برای اکران فیلم‌ها نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با بیان اینکه مسئولان در شهرستان‌های حوزه انتخابیه وی برنامه‌ای به‌منظور توسعه سینماها ندارند، بر ضرورت تجهیز سالن‌های اجتماعات ارگان‌های دولتی برای اکران فیلم‌ها تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105222037679.jpg می‌گویند,سینما,در,شهرهای,کوچک,توجیه,اقتصادی,ندارد/,تجهیز,سالن‌های,دولتی,برای,اکران,فیلم‌ها Icana

فرهاد تجری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نبود سینما در حوزه انتخابیه‌اش و راه‌های موجود برای حل این معضل، گفت: باید نابسامانی اقتصادی در ایران و مشکلات معیشتی مردم را یکی از دلایل نبود اراده در میان مسئولان برای افزایش سینماها دانست درحالی که اهمیت کار فرهنگی به قدری است که از آن طریق می‌توان بر مشکلات اقتصادی نیز فائق آمد.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت‌شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شبکه‌های مجازی، شبکه‌های متعدد ماهواره و انواع دی‌وی‌دی‌های فیلم، مردم را به خود مشغول کرده و شاید به همین دلیل آن‌ها نیاز کمتری به سینما رفتن در خود می‌بینند.

وی با بیان اینکه باید توجه کرد انتقال اهداف فرهنگی مورد نظر با توجه به تحت کنترل نبودن شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای تنها از طریق برنامه‌های فرهنگی داخلی همچون فیلم و سریال امکان‌پذیر است، گفت: عدم ارائه خوراک فرهنگی و رها کردن مردم در مباحث فرهنگی، تاکنون آسیب‌های بسیاری را به دنبال داشته است.

تجری با بیان اینکه می‌گویند سینماها در شهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد و باید برای حل این موضوع و ایجاد فضای اقتصادی راهکار ارائه داد، افزود: دولت با توجه مشکلات اقتصادی، برنامه‌ای برای توسعه سینماها ندارد لذا باید سالن‌های اجتماعات ارگان‌های دولتی را بهینه‌سازی و مجهز کرد یا پای بخش خصوصی را با در نظر گرفتن توجیه اقتصادی به میان آورد.

وی همچنین اختصاص بخشی از درآمد حاصل از فروش فیلم‌ها در  شهرهای بزرگ به ساخت سینما در شهرهای کوچک را پیشنهاد مناسبی برای برون رفت از این مشکل دانست و بر لزوم افزایش استفاده از  بخش خصوصی تاکید کرد.

نماینده مردم قصرشیرین، گیلانغرب، سرپل ذهاب، گواور، سومار، نفت‌شهر و خسروی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان در شهرستان‌های حوزه انتخابیه بنده برنامه و رویکردی به منظور توسعه سینماها ندارند و فقط می‌توان به تجهیز سالن‌های دولتی امید داشت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet