ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/07/14 11:46:51
سرویس صحن
داودی در نطق میان دستور:

100 کارخانه شهرستان سراب در حال تعطیلی کامل هستند

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بیش از ۱۰۰ کارخانه شهرستان سراب در حال تعطیلی کامل است و کارگران بیکار بوده و هیچ دریافتی ندارند لذا از مسئولان به داد کارگران برسند.
100 کارخانه شهرستان سراب در حال تعطیلی کامل هستند نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه بیش از 100 کارخانه شهرستان سراب در حال تعطیلی کامل است و کارگران بیکار بوده و هیچ دریافتی ندارند لذا از مسئولان به داد کارگران برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100953429977.jpg 100,کارخانه,شهرستان,سراب,در,حال,تعطیلی,کامل,هستند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  یوسف داودی در نشست علنی امروز (14 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز ملی دامپزشکی، گفت: دامپزشکان در خط مقدم و تاثیرگذارترین انشان ها در عرصه اقتصاد ملی و تجارت بین اللم و تایمن سلامت غذایی هستند لذا با توجه به رشد جمعیت کشورمان نیاز به به غذای کافی و با کیفیت اجتناب ناپذیر است.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: ارزش ریالی سرمایه های دام، طیور، زنبور عسل و آبزیان، 65 میلیون رای گوسفند و بز، 8 میلیون راس گاو، گوساله و گاومیش و بیش از 14 میلیون تن فرآورده خام دامی نشان دهنده لزوم توجه به این عرصه است.

وی افزود: از 1709 بیماری که انسان ها را تهدید می کند، 800 نوع آن بیماری مشترک بین انسان و دام است لذا سالیانه بخش اعظمی از تخت های بیمارستانی در جهان توسط بیمارانی اشغال می شود که بیماری مشترک دام و انسان دارند.

داودی با بیان اینکه سالانه هزار میلیارد تومان در کشور هزینه درمان چنین بیمارانی می‌شود، ادامه داد: نیروهای دامپزشکی سربازان گمنام میدان مبارزه با بیماری های مشترک بین دام و انسان هستند اما متاسفانه بیش از نیمی از شاغلین در این حرفه از تامین هزینه های حداقلی و زندگی محروم هستند؛ با وجود این شرایط و عدم توجه به وضعیت معیشتی، دامپزشکان با ایثار خود باعث می شوند غذای سالم به دست هموطنانمان برسد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: سهم اعتبارات دامپزشکی کشور هیچ همخوانی با وظایف و ماموریت های مهم این سازمان در بحث مقابله، پیشگری و کنترل بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین دام و انسان، کنترل بهداشت فرآورده های خام دامی ندارد.

وی با بیان اینکه طرح واکسیناسیون رایگان دام و طیور در کشور مورد انتظار کشاورزان و دامداران است، اظهار کرد: دامداران انتظاردارند غرامت دام های بیمارشده شان پرداخت شود.

داودی تصریح کرد: سطح معیشتی قشر کشاورز و دامدار که بیش از 70 درصد جمعیت شهرستان سراب را تشکیل می دهد در نقطه بحران قرار دارد و نمی‌توانند مناسب زندگی کنند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیب زمینی کاران شهرستان سراب سالها بیش از 150 هزار تن سیب زمینی تولید می کنند که به علت عدم توجه مسئولان، اکثیر محصولات به فروش نمی رسد و در انبارها فاسد می شود؛ شیرهای تولیدی دامداران به دلیل عدم خرید کارخانجات فاسد می شود.

وی ضمن تشکر از اقدامات حمایتی رییس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی ، گفت: کشاورزان نسبت به خرید تضمیمی سیب زمینی، دامداران، زنبورداران، پرورش دهندگان ماهی و کرم ابریشم به کمک نیاز دارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بعد از گذشت بیست سال هنوز پروژه بزرگ تولید پودر آلومینا در سراب و استان آذربایجان به پایان نرسیده است. میلیاردها دلار بخاطر واردات تولید پودر آلومینا از کشور خارج می شود و سود آن نصیب مولتی میلیاردها می شود در حالی که اتمام این پروژه در راستای اقتصاد مقاومتی است و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و هزاران شغل ایجاد می کند.

داودی با بیان اینکه مردم کل آذربایجان و کشور انتظار دارند پروژه های ملی مانند معدن مس، تولید پودر آلومینا و غیره به بهره برداری برسد، ادامه داد: بر اساس مطالعات ژئوپلتیکی سراب، این شهرستان دارای معادن بی نظیر و آب بسیار سبک همراه با چگالی کم است که نشانگر وجود ذخایر عظیم زیرزمینی است و باید مطالعات مناسبی صورت بگیرد تا بهره برداری شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: شهرستان سراب با دو شهرک صنعتی دارد که متاسفانه بیش از 100 کارخانه آن در حال تعطیلی کامل است و کارگران بیکار بوده و هیچ دریافتی ندارند لذا از مسئولان درخواست دارم به داد کارگران برسید.

وی ضمن تقاضای تقویت دیپلماسی کشور از سوی وزیر امورخارجه، اظهارکرد: با تلاش می توان بازارهای صادارتی را شناسایی کرد تا تولیدات کشاورزی خصوصا تولیدات شهرستان سراب صادرات شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه باید جریمه تسهیلات کمتر از 100 میلیون بر اساس اصلاح قانون بودجه سال 95 کشور بخشوده شود، تصریح کرد: درخواست دارم علی رغم گذشت زمان از تصویب این قانون، در آیین نامه اصلاحیه بودجه سال 95 و امور بخشودگی تسهیلات تصحیح شود.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به وجود 9 الی 11 میلیون بیکار، بیکاری 50 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی و منجر شدن30 درصد ازدواج ها به طلاق، تقاضا دارم برنامه مشخصی در برنامه ششم توسعه تدوین شده و به مجلس ارائه شود.

داودی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد بزرگراه تبریز، سراب و اردبیل باید تکمیل شود و بیمارستان سراب نیز نیازمند توجه جدی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet