هدر موبایل
1395/07/16 08:43:38
سرویس اجتماعی
نوبخت خبر داد:

تشکیل کمیته‌های نظارتی در مجلس برای رصد فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته هایی برای نظارت بر فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت خبر داد.
تشکیل کمیته‌های نظارتی در مجلس برای رصد فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته هایی برای نظارت بر فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه سلامت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106832390753.jpg تشکیل,کمیته‌های,نظارتی,در,مجلس,برای,رصد,فعالیت‌های,صورت,گرفته,در,حوزه,سلامت Icana

علی نوبخت در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ورود تعزیرات نسبت به برخورد با پزشکان متخلف، افزود: بدون شک نظارت بر چگونگی اجرای طرح تحول سلامت در مراکز دولتی و خصوصی امری بدیهی است که مجلس نیز به دنبال سازوکاری برای گسترش این بعد نظارتی است اما موافق ورود سازمان تعزیرات نسبت به این موضوع نیستم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نظارت بر عملکرد پزشکان تا حدودی پیچیده است به همین دلیل نیازمند اقدامات تخصصی است لذا اینکه دستگاهی غیرتخصصی نسبت به این موارد ورود یابد به صلاح نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نظارت بر عملکرد پزشکان در حوزه سلامت از طریق انجمن های علمی، سازمان نظام پزشکی، وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس امری بدیهی است، البته بر این نکته تاکید داریم که به طور شایسته در حوزه نظارت اقدامات اساسی صورت نگرفته که برای این مهم لازم است گروه های تخصصی وارد عرصه شوند.

وی یادآور شد: باید گروه های تخصصی ایرادات وارده در حوزه سلامت و تخلفات صورت گرفته را مورد بررسی قرار داده و در نهایت این ایرادات را به قوه قضاییه گزارش دهند؛ بدون شک بشر جایزالخطااست و ممکن است تخلفاتی نیز در حوزه سلامت رخ دهد و لازم است اگر چنین تخلفاتی به اثبات برسد با اشد مجازات برخورد قاطعی با آنها صورت گیرد.

نوبخت تاکید کرد: ناگفته نماند که نباید بروز برخی تخلفات را به کل جامعه پزشکی تعمیم دهیم و همه گروه های حوزه سلامت را زیر سوال بیریم زیرا این اقدام نوعی اهانت به این قشر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره ورود کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به نظارت بر حوزه سلامت، افزود: این کمیسیون کمیته های مختلفی را تشکیل داده تا بازدیدهای مختلفی از روند فعالیت های صورت گرفته در حوزه سلامت داشته باشند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: اعضای این کمیسیون درتلاش هستند با دعوت از گروه‌های مختلف در این کمیته نظارت، از واحدهای مختلف مربوطه عضوگیری کند تا این نظارت به طور دقیق شکل گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این سازمان تعزیرات حکومتی برنامه جدیدی را با استناد به ماده 4 قانون تعزیرات در دستور کار قرار داده که بر اساس آن با صورتحساب های ساختگی، خودارجاعی و اجرت نامشروع پزشکان و موسسات پزشکی برخورد می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet