ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/14 14:01:31
سرویس اجتماعی
نمایندگان مجلس انتقاد کردند:

سوءمدیریت، LEZ را در نطفه خفه کرد

نمایندگان مردم در خانه ملت با ابراز تأسف از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (LEZ) و انتقاد از مدیریت شهری و پلیس، بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در جهت سریع‌تر اجرایی شدن این طرح تاکید کردند.
سوءمدیریت، LEZ را در نطفه خفه کرد نمایندگان مردم در خانه ملت با ابراز تأسف از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت (LEZ) و انتقاد از مدیریت شهری و پلیس، بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت‌های لازم در جهت سریع‌تر اجرایی شدن این طرح تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104532000974.jpg سوءمدیریت،,LEZ,را,در,نطفه,خفه,کرد Icana

خبرگزاری خانه ملت - گروه اجتماعی - گل زری فرخنده‌بخش؛ اخبار اجرای طرح LEZ از ابتدای تابستان گذشته برای اولین بار به صورت جدی در رسانه ها مطرح شد؛ طرحی که طبق اظهارات مسئولان شهری و پلیس راهور اجرای آن فرسودگی ناوگان حمل و نقل شهری را هدف قرار داده و افزایش روزهای سالم را  در پایتخت به همراه دارد.

سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان و تمامی اما و اگرها مقرر شد از صبح روز اول مهر سال جاری، دوربین های ترافیک خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه کنند تا اجرای این طرح روزهای آلوده نیمه دوم سال را کاهش و بر تعداد روزهای سالم بیفزاید.

طرح مذکور در حالی کلید خورد که چند روز بعد  با اعلام رئیس پلیس راهور تهران به دلیل ایجاد ازدحام در مراکز معاینه فنی متوقف و لغو شد زیرا با توجه به کمبود این مراکز بسیاری از شهروندان موفق به دریافت برگه معاینه فنی نشدند.

در این رابطه نمایندگان مجلس مطرح کردند حتی اگر پلیس اعلام کند جریمه‌ها در این رابطه منظور نخواهد شد اما استرس و نگرانی که در شهروندان ایجاد شد موجب سلب اعتماد مردم و آسیب به سرمایه اجتماعی کشور شده؛ جای تاسف دارد موارد قابل پیش بینی  به عنوان عذر مراکز معاینه فنی و مسئولان برنامه ریز شهری مطرح شود در حالی که سوء مدیریت و ناکارآمدی و ضعف مدیران شهری در برنامه ریزی باعث توقف این طرح و سرگردانی مردم شده نه ازدحام مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی از این رو هیچ گونه عذری در این رابطه پذیرفته نیست.

نمایندگان تاکید دارند در جهت اجرای بهتر این طرح باید مسئولان شهری و پلیس از قبل آمادگی لازم را از نظر فنی، تعدد مراکز معاینه فنی خودرو و همچنین پرسنل حرفه ای و تکنیسین های لازم به تعداد کافی پیش بینی می کردند تا مردم با سرگردانی مواجه نشوند.

رحیمی: توقف طرح LEZ نشانه سوءمدیریت مدیران شهری و پلیس

علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ابراز تاسف از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت LEZ  به دلیل ازدحام مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی خودرو، افزود: به طور قطع مسئولان شهری باید به مردم جوابگو باشند زیرا مراجعه شهروندان به این مراکز قابل پیش بینی بود بنابراین زمانی که موضوعی قابل پیش بینی باشد  برنامه‌های صورت گرفته در جهت انجام آن هم باید قابل پیش بینی باشد.

علیرضا رحیمی 3406756/1/2016 9:24:14 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104595590196_Thum.jpg
علیرضا رحیمی

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در جهت اجرای بهتر این طرح باید مسئولان شهری و پلیس از قبل آمادگی لازم را از نظر فنی، تعدد مراکز معاینه فنی خودرو و همچنین پرسنل حرفه ای و تکنیسین های لازم به تعداد کافی پیش بینی می کردند تا مردم با سرگردانی مواجه نشوند.

رحیمی ادامه داد:  حتی اگر پلیس اعلام کند جریمه‌ها در این رابطه منظور نخواهد شد اما استرس و نگرانی که در شهروندان ایجاد شد موجب سلب اعتماد مردم و آسیب به سرمایه اجتماعی کشور شده؛  جای تاسف دارد موارد قابل پیش بینی  به عنوان عذر مراکز معاینه فنی و مسئولان برنامه ریز شهری مطرح شود در حالی که سوء مدیریت و ناکارآمدی و ضعف مدیران شهری در برنامه ریزی باعث توقف این طرح و سرگردانی مردم شده نه ازدحام مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی از این رو هیچ گونه عذری در این رابطه پذیرفته نیست.

وی با بیان اینکه ضعف زیرساخت ها در طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت LEZ خودنمایی می کند، تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح در مهرماه مسئولان شهری و پلیس اولتیماتوم و هشدارهای سنگینی را  به شهروندان داده و در این رابطه مردم را ترغیب و حتی تهدید کردند که به طور قطع باید به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم، افزود: آنچه در اینجا مسلم است مردم وظیفه خود در مراجعه به مراکز معاینه فنی را به درستی انجام دادند اما به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های لازم این طرح متوقف شد یعنی ضعف زیرساخت ها در این طرح به وضوح خودنمایی می کند به طور قطع مدیران شهرداری و همچنین پلیس باید نسبت به هدررفت وقت و سرمایه معنوی مردم پاسخگو باشند.

رحیمی بر لزوم تامین زیرساخت های لازم برای اجرای بهتر طرح های کاهش آلایندگی هوای تهران تاکیدکرد و افزود: به طور قطع تا قبل از تامین زیرساخت های لازم نباید در جهت اجرای طرح های کلان اقدام کرد زیرا برنامه هایی که برای کاهش آلودگی هوای تهران انجام می شود باید از پایداری و استحکام لازم برخوردار باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: استقبال مردم تهران از اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت  LEZ نقطه بسیار مثبت و درخشانی بود که شهرداری باید علاوه بر تشکر از مردم نسبت به افزایش کارایی این طرح اقدام می کرد نه اینکه علیرغم استقبال شهروندان شهرداری و پلیس مردم را با سرگردانی مواجه کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، طرح کاهش آلایندگی هوای پایتخت را در کاهش آلودگی هوای پایتخت موثر دانست و تصریح کرد: هر چند این طرح می تواند در کاهش آلودگی هوای تهران موثر باشد اما به دلیل عدم تامین زیرساخت های لازم و تعجیل در اجرای آن به نظر می رسد کارایی لازم را نداشته باشد؛ به صورت جدی نیاز است مسئولان متولی زیرساخت های لازم را برای اجرای بهینه این طرح فراهم کرده و با آمادگی بیشتر وارد اجرای آزمایشی آن شوند نه اینکه با عجله و بدون فراهم نمودن زیرساخت ها وارد  اجرای مرحله نهایی شوند.

 

بهرام نیا: توقف اجرای طرح LEZ نشانه بی‌برنامگی مسئولان شهری/ لزوم فراهم کردن زیرساخت‌ها برای اجرای بهینه طرح

 

حسن بهرام‌نیا، عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای تهران  LEZ انتقاد کرد و گفت: توقف این طرح نشانه بی برنامگی مسئولان شهری است.

حسن بهرام نیا 3406756/25/2016 10:15:35 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104519980831_Thum.jpg
حسن بهرام نیا

 

بهرام نیا با بیان اینکه تعلل در اجرای طرح های کاهش آلایندگی هوای پایتخت خسارات جانی و اقتصادی زیادی را متوجه پایتخت می کند، یادآور شد: معضل آلودگی هوا سالهاست آسیب های فراوانی را از جهات مختلف به پایتخت وارد کرده که مهمترین آن مرگ خاموش صدها نفر است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، بر لزوم فراهم نمودن زیرساخت های لازم در جهت اجرای سریع تر طرح کاهش آلایندگی هوای تهران LEZ تاکید کرد و افزود: مسئولان شهری باید در هنگام برنامه ریزی برای اجرای طرح های کاهش آلایندگی هوا تمامی جوانب را در نظر گرفته و نسبت به فراهم نمودن تمامی زیرساخت های لازم اقدام کنند.

وی با انتقاد از سرنوشت طرح LEZ ادامه داد: نباید شرایطی پیش آید که طرحی مانند LEZ بعد از اجرا آن را به دلیل ازدحام ایجاد شده درمراکز معاینه فنی متوقف کنند؛ چراکه مسئولان شهری پیش از اجرای طرح باید نسبت به افزایش تعداد مراکز معاینه فنی اقدام و چنین موضوعاتی را پیش بینی می کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه توقف اجرای طرح کاهش آلایندگی هوای تهران LEZ به دلیل ازدحام ایجاد شده در مراکز معاینه فنی نشانه بی توجهی به فراهم نمودن زیرساخت ها،حقوق و وقت شهروندان و بی برنامگی مسئولان شهری است، یادآور شد: طرح های کاهش آلایندگی هوای پایتخت باید طرح های مدیریت شده و جامعی در جهت بهبود وضعیت هوا باشند و برای کسب نتیجه بهتر بدون تاخیر در زمان مشخص اجرایی شوند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی، از تردد خودروهای فرسوده در کلانشهر تهران انتقاد  کرد و ادامه داد: به طور قطع از رده خارج کردن خودروهای فرسوده و کاربراتوری در اجرای بهتر طرح های کاهش آلایندگی هوای پایتخت می تواند تاثیر زیادی داشته باشد.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی،  با بیان اینکه طرح LEZ از جمله روش های علمی در جهت بهبود وضعیت هوای پایتخت است، تصریح کرد: این طرح می تواند طرحی مناسبی برای مقابله با آلودگی هوا باشد که بهتر است مسئولان شهری با توجه به وارونگی هوا در فصل سرما هر چه سریع تر در جهت اجرای آن گام بردارند.

سرخو: توقف طرح  موقتی استLEZ

محسن سرخو، رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران هم در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه طرح کاهش آلایندگی هوای تهران  (LEZ)  فی النفسه طرح مناسب و موثری است، گفت: بر اساس این طرح خودروهای با آلایندگی کمتر می توانند وارد محدوده های ترافیکی شوند.

محسن سرخو 34067510/5/2016 1:47:08 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/10/201610100881582620_Thum.jpg
محسن سرخو

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: بر اساس طرح کاهش آلایندگی هوای تهران، خودروهای کاربراتوری با آلایندگی بالا از تردد در محدوده های ترافیکی منع و دسترسی آنها بر اساس میزان انتشار آلودگی‌شان تعریف و محدود می شود تا با این کار وضعیت هوای پایتخت روند مطلوب تری به خود بگیرد.

سرخو با تشریح علت توقف طرح کاهش آلایندگی هوای تهران، گفت: به علت آنکه مراکز معاینه فنی از نظر سرعت در پاسخگویی به مردم با مشکلاتی مواجه شدند از این رو در اجرای این طرح وقفه ایجاد شد؛ البته بهتر بود از سه الی چهار ماه پیش افراد نسبت به معاینه فنی خودروهای خود اقدام می کردند تا در حال حاضر با این تراکم در مراکز معاینه فنی مواجه نشوند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، ادامه داد: معتقد هستم وقفه ای که در جهت اجرای این طرح پیش آمد موقتی است  زیرا با تلاش و اهتمام مراکز معاینه فنی به زودی مشکلات موجود رفع و طرح اجرایی خواهد شد هر چند برخی افراد به علت آنکه خودروهایشان شرایط لازم برای دریافت معاینه فنی را ندارند، جو و فضا را متشنج کرده و می خواهند مانع تراشی کنند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم سریع تر اجرایی شدن طرح کاهش آلایندگی هوای تهران تاکید کرد و گفت: سلامت شهروندان باید اولویت اول ما باشد زیرا آلودگی هوا سلامت شهروندان را در معرض خطر جدی قرار می دهد.

وی با بیان اینکه طرح کاهش آلایندگی هوای تهران (LEZ) مسکنی موقتی در جهت بهبود وضعیت هوای پایتخت است، تصریح کرد: مهمترین راهکار کاهش آلایندگی هوای تهران آن است که حمل و نقل عمومی را بتوان تا 75 درصد سفرهای درون شهری افزایش و ارتقا داد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با جلوگیری از تردد خودروهای فرسوده در پایتخت، یادآور شد: نمی توان به دلیل ناتوانی اقتصادی برخی دارندگان خودروهای فرسوده اجازه داد این افراد با تردد در سطح شهر سلامت سالخوردگان و جوانان را در معرض تهدید قرار داده و آنها را یک گام به مرگ نزدیک تر کرده و مشتری گورستان های بهشت زهرا را افزایش دهند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: در جهت سلامت مردم و کاهش بیماری های ناشی از آلودگی هوا باید تردد این خودروها را در پایتخت ممنوع کرد و از آنجایی که تسهیلات نوسازی در قانون پیش بینی شده بنابراین دارندگان خودروهای فرسوده با استفاده از این تسهیلات به راحتی می توانند نسبت به نوسازی خودروی فرسوده خود اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet