هدر موبایل
1395/07/17 09:50:37
سرویس اجتماعی
پورمختار مطرح کرد:

قمه‌زنی امر غیرشرعی و مجرمانه است/ ضرورت برخورد پلیس و توجه هیات‌ها به هشدارها

عضو کمیسیون قضایی‌ وحقوقی مجلس با تاکید بر اینکه قمه‌زنی امر غیرشرعی و مجرمانه تلقی می‌شود، گفت: بر اساس قانون پلیس باید با این نوع از عزاداری‌ها برخورد کند.
قمه‌زنی امر غیرشرعی و مجرمانه است/ ضرورت برخورد پلیس و توجه هیات‌ها به هشدارها عضو کمیسیون قضایی‌ وحقوقی مجلس با تاکید بر اینکه قمه‌زنی امر غیرشرعی و مجرمانه تلقی می‌شود، گفت: بر اساس قانون پلیس باید با این نوع از عزاداری‌ها برخورد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg قمه‌زنی,امر,غیرشرعی,و,مجرمانه,است/,ضرورت,برخورد,پلیس,و,توجه,هیات‌ها,به,هشدارها Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌ وگو با خبرنگار‌ خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به عزاداری‌های نامتعارف و قمه‌زنی در برخی از هیات‌ها، گفت: برخورد با قمه‌زنی و عزاداری‌های نامتعارف به دو شکل باید انجام گیرد؛ در عزاداری‌های غیرمتعارف و قمه‌زنی‌هایی مخفی و غیرآشکار، پلیس باید با هماهنگی دادستانی و اخذ مجوز قضایی جهت برخورد، ورود و عوامل مذکور را دستگیر کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در عزاداری‌ها غیرمتعارف و قمه‌زنی که به صورت علنی اتفاق می‌افتد نیز پلیس باید به عنوان ضابط ورود و برخورد کند اما نیازی به اخذ مجوز نیست، در واقع این دو روش بر اساس مفاد قانون مجازات اسلامی و تاکید بر برخورد با این نوع از ناهنجاری پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه اکثر این نوع از عزاداری‌ها در خفی انجام می‌گیرد، افزود: برای جلوگیری از این نوع عزاداری‌ها و ورود پلیس به این مجامع باید به تذکرات و هشدارها به عنوان عوامل پیشگیرانه که به روسای هیات‌هایی که معروف به قمه‌زنی هستند توجه شود تا برخوردی صورت نگیرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قمه‌زنی نوعی حرمت‌شکنی است، یادآور شد: مقام معظم رهبری و بسیاری از علما نیز در مورد قمه‌زنی فتوا دادند، در واقع قمه‌زنی علاوه بر اینکه امر غیرشرعی است طبق قانون امر مجرمانه نیز تلقی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet