هدر موبایل
1395/07/16 13:20:23
سرویس اجتماعی
پاپی‌زاده مطرح کرد:

نابودی سالانه یک صد هزار هکتار از جنگل‌های کشور/ ضرورت اجرای طرح تنفس برای جلوگیری از برداشت‌های قانونی و غیرقانونی

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر نابودی سالانه ۱۰۰هزار هکتار از جنگل‌های کشور، گفت: طرح تنفس جنگل مانع برداشت‌های غیرقانونی و قانونی به بهانه‌های مختلف می‌شود.
نابودی سالانه یک صد هزار هکتار از جنگل‌های کشور/ ضرورت اجرای طرح تنفس برای جلوگیری از برداشت‌های قانونی و غیرقانونی عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر نابودی سالانه 100هزار هکتار از جنگل‌های کشور، گفت: طرح تنفس جنگل مانع برداشت‌های غیرقانونی و قانونی به بهانه‌های مختلف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/44783.jpg نابودی,سالانه,یک,صد,هزار,هکتار,از,جنگل‌های,کشور/,ضرورت,اجرای,طرح,تنفس,برای,جلوگیری,از,برداشت‌های,قانونی,و,غیرقانونی Icana

عباس پاپی‌زاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص وضعیت جنگل‌های کشور و ضرورت اجرای دوره تنفس، گفت: در دو دهه گذشته به طور متوسط سالانه 100 هزار هکتار از وسعت جنگل‌های کشور کاسته شده است، هم‌اکنون نیز جنگل‌های محدودی در کشور باقی مانده که باید به طور جدی مورد حفاظت قرار گیرد.

جنگل جنگل34067511/7/2015 12:25:36 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/11/123273_Thum.jpg
جنگل

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بسیاری از مناطق به بهانه برداشت چوب، حرس درختان پیر و خشک و قطع درختان آفت‌زده به جنگل آسیب وارد می‌شود، تصریح کرد: متاسفانه به بهانه‌های مذکور از قانون سوءاستفاده شده و به صورت قانونی جنگل را نابود کرده‌اند، در حقیقت در کنار نابودی غیرقانونی درختان جنگل، ماجرای قانونی نیز وجود دارد که به سبب آن درصد بالایی از درختان قطع می‌شود.

وی با تاکید بر وضعیت بحرانی جنگل‌های کشور و ضرورت اجرای دوره تنفس جنگل، افزود: در طرح تنفس جنگل برای مدتی اجازه برداشت قانونی از جنگل داده نخواهد شد، بنابراین جنگل‌ها به وضعیت مناسب و مطلوبی خواهند رسید، در حین اجرای این طرح تنها می‌توان اجازه قطع درختان خشک و آفت زده را داد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی برای تهیه طرح مجزای تنفس جنگل پیشنهاداتی مطرح شده اما هنوز طرحی آماده نشده است، با این حال باید توجه داشت که ایجاد دوره تنفس برای جنگل به معنی جلوگیری از هر نوع برداشت قانونی و غیرقانونی ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet