ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/14 15:24:07
سرویس اقتصادی
باستانی خبر داد:

تعیین نرخ خوراک اتان پتروشیمی ها؛ ظرف دو هفته آینده/تلاش های کمیسیون صنایع مجلس به ثمر نشست

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تعیین نرخ خوراک اتان پتروشیمی ها ظرف دو هفته آینده خبر داد.
تعیین نرخ خوراک اتان پتروشیمی ها؛ ظرف دو هفته آینده/تلاش های کمیسیون صنایع مجلس به ثمر نشست سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از تعیین نرخ خوراک اتان پتروشیمی ها ظرف دو هفته آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107927018345.jpg تعیین,نرخ,خوراک,اتان,پتروشیمی,ها؛,ظرف,دو,هفته,آینده/تلاش,های,کمیسیون,صنایع,مجلس,به,ثمر,نشست Icana

سعید باستانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه وزارت نفت به بخشی از قانون مصوب مجلس در خصوص تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها عمل نکرده است، گفت:وزارت نفت فرمولی برای تعیین خوراک گازی و متان پتروشیمی ها تعیین کرد، اما نرخ خوراک اتان مشخص نشده که سبب ایجاد مشکلاتی برای مصرف کنندگان شده است.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تلاش های کمیسیون صنایع و معادن مجلس، برای تعیین نرخ خوراک اتان پتروشیمی ها افزود:نرخ خوراک اتان ظرف دو هفته آینده مصوب می شود، تا مصرف کنندگان بهتر از آن استفاده کنند و شرایط رقابت پذیری با کشورهای دیگر فراهم شود.

نرخ خوراک پتروشیمی ها باید با قیمتی معقول تعیین شود

باستانی ادامه داد: نرخ خوراک پتروشیمی ها باید با قیمتی معقول تعیین شود، تا صنعت پتروشیمی توسعه یابد و در کنار آن با ایجاد صنایع جانبی اشتغالزایی شود.

وی با اشاره به تاکید اسناد بالادستی کشور از جمله سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر کاهش خام فروشی مواد هیدروکربوری و توسعه زنجیره ارزش صنعت پتروشیمی، یادآور شد: صنعت پتروشیمی می‌تواند با تکمیل حلقه‌های خود و برقراری ارتباط با صنایع داخلی حلقه واسط بین صنعت نفت و گاز و صنایع داخلی باشد.

رشد مداوم صنعت پتروشیمی نیازمند توجه به اصول حرفه‌ ای مدیریت است

باستانی رشد مداوم و بلندمدت صنعت پتروشیمی را نیازمند توجه به اصول مناسب و حرفه‌ ای مدیریت، افزایش ارتباط و همکاری با کشورهای صاحب فناوری و حرکت به سمت طرح‌های توسعه‌ای که زنجیره ارزش این صنعت را در داخل تکمیل کرده و کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر تولید می‌کنند، دانست.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به‌طور مشخص تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز و افزایش تولید و توسعه صنعت پتروشیمی تاکید کرده است، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی اهمیت ویژه‌ ای دارد چرا که این صنعت می‌تواند پیوندهای بین اقتصاد داخلی و بخش نفت و گاز کشور را افزایش دهد و اقتصاد ایران را از خام‌فروشی انرژی به صادرکننده محصولات نهایی با ارزش تبدیل کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet