ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1395/07/16 09:23:10
سرویس اجتماعی
کبیر در گفت وگو با خانه ملت:

سازمان بیمه سلامت چشم انتظار اختصاص 8 هزارمیلیارد اعتبار مصوب مجلس/هنوز ریالی محقق نشده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه مشکل اصلی در نظام سلامت معماری نظام ارائه خدمت است، گفت: محقق شدن اعتبار ۸ هزارمیلیارد تومانی مصوبه مجلس نیازمند عزم جدی است.
سازمان بیمه سلامت چشم انتظار اختصاص 8 هزارمیلیارد اعتبار مصوب مجلس/هنوز ریالی محقق نشده است مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه مشکل اصلی در نظام سلامت معماری نظام ارائه خدمت است، گفت: محقق شدن اعتبار 8 هزارمیلیارد تومانی مصوبه مجلس نیازمند عزم جدی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106769458742.jpg سازمان,بیمه,سلامت,چشم,انتظار,اختصاص,8,هزارمیلیارد,اعتبار,مصوب,مجلس/هنوز,ریالی,محقق,نشده,است Icana

محمدجواد کبیر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص پیشنهاد تغییر ترکیب شورای عالی بیمه با هدف افزایش میزان رای وزارت بهداشت درجلسات شورای عالی بیمه، گفت: باید دید مجلس در این زمینه چه تصمیمی اتخاذ می‌کند، به طور طبیعی جایگاه وزارت بهداشت به عنوان متولی نظام سلامت باید حفظ شود، در این زمینه وزارت بهداشت و درمان می تواند پیشنهادات اصلاحی خود را برای تغییر در ترکیب شورای عالی بیمه با وزارت رفاه درمیان گذارد و به طور مشترک نامه ای را در این خصوص آماده و به رییس جمهور ارایه کنند البته این موضوع به معنای تغییر ساختار نیست.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه  پس از طی این مراحل و اخذ مصوبه از سوی مجلس می توان میزان آراء وزارت بهداشت درجلسات شورای عالی بیمه را افزایش داد، افزود: مشکل اصلی در نظام سلامت معماری نظام ارائه خدمت است، به طورحتم باید از روش هایی درکنترل هزینه ها استفاده کرد زیرا منابع فعلی حوزه سلامت برای رفع نیازها کافی نیست.

وی با تاکید بر افزایش منابع در حوزه سلامت، تصریح کرد: با اختصاص 8 هزارمیلیارد تومان اعتبار مصوب مجلس به دستور رییس جمهور برای پرداخت بدهی ها قرار است بدهی ها با سرعت بیشتری پرداخت شود؛ اما تاکنون ریالی از این میزان محقق نشده است.

کبیر ادامه داد: به طور طبیعی تا زمانی که منابع لازم به دست این سازمان نرسد، نمی توان به مطالبات پاسخ داد؛ زیرا 95 درصد منابع سازمان بیمه سلامت از محل درآمد عمومی است که این منبع توسط سازمان برنامه و بودجه به بیمه سلامت اختصاص پیدا می کند، بنابراین برای تسهیل جریان نقدینگی 8 هزار میلیارد تومان نیازمند عزم جدی و عمیق هستیم تا بتوان در اسرع وقت مطالبات موسسات درمانی را پرداخت.

وی با تاکید براینکه بی توجهی به پرداخت مطالبات، موسسات درمانی را دچار چالش می کند، گفت: در این شرایط موسسات درمانی پاسخگوی بیمه سلامت در حوزه درمانی بیماران نیستند، بنابراین نظام نظارت و کنترل در خدمات موسسات درمانی دچار مشکل خواهد شد.

کبیر افزود: انتظار می رود که دستور ریاست جمهوری و پیگیری سازمان برنامه وبودجه دراختصاص 8 هزارمیلیارد تومان دراسرع وقت به نتیجه رسد، تا بتوان مطالبات 42 هزار موسسه تحت قرار داد سازمان بیمه سلامت را پرداخت کرد؛  به طورحتم  زمانی که مطالبات پرداخت نشود کارآمدی بیمه نیز دچار اختلال می شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه مصوبه سال 95 برای بیمه سلامت حدود 5400 میلیارد تومان است، تصریح کرد: 82 درصد این مبلغ دریافت شده و تمام آن برای پرداخت مطالبات سال 94 تا اول ماه آبان و آذر سال گذشته اختصاص پیدا کرده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet