هدر موبایل
1395/07/16 10:36:50
سرویس فرهنگی
نادری:

جایگاه گردشگری در دولت پررنگ نیست/ انفعال سُفرای ایران در جذب گردشگر خارجی

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس جایگاه گردشگری را در دولت پررنگ ندانست و از انفعال سُفرای ایران در جذب گردشگر خارجی و بی‌برنامگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دراین خصوص انتقاد کرد.
جایگاه گردشگری در دولت پررنگ نیست/ انفعال سُفرای ایران در جذب گردشگر خارجی نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی مجلس جایگاه گردشگری را در دولت پررنگ ندانست و از انفعال سُفرای ایران در جذب گردشگر خارجی و بی‌برنامگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دراین خصوص انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103176180248.jpg جایگاه,گردشگری,در,دولت,پررنگ,نیست/,انفعال,سُفرای,ایران,در,جذب,گردشگر,خارجی Icana

شهاب نادری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انفعال سُفرای ایران در جذب گردشگر خارجی و بی‌برنامگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دراین خصوص، گفت: متاسفانه جایگاه صنعت گردشگری در کشور با وجود ظرفیت‌های لازم و تاکیداتی که در این خصوص می‌شود هنوز نامشخص است و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز نتوانسته از فضای ایجاد شده به درستی بهره برد و حتی هیچ رایزنی رسمی برای جذب گردشگر خارجی با سفرا نداشته است.  

اقدامات سازمان میراث فرهنگی شفاف نیست

نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برنامه و پیشنهادی برای جذب بیشتر گردشگر و افزایش رغبت آن‌ها برای حضور مجدد در ایران ندارند، افزود: این سازمان خود را بَری از جواب‌گویی به مجلس می‌داند و اقداماتش را شفاف‌سازی نمی‌کند.

وی تاکید کرد: صنعت توریسم ایران با وجود آنکه می‌تواند منبع کسب درآمد برای شهرها و ایجاد شغل کلان در سراسر کشور باشد به دلیل ضعف مدیریتی مغفول مانده است.

لزوم تاسیس دانشگاه گردشگر و تربیت نیروی ماهر

نادری بیان کرد: عدم تاسیس دانشگاه گردشگری، تربیت راهنما، فرهنگسازی برخورد با توریسم و همچنین عدم ایجاد زیرساخت‌های مناسب سبب شده تعداد قابل توجهی از گردشگران از حضور در ایران احساس پشیمانی کنند.

وی در ادامه توضیح داد: متاسفانه همه به دنبال خالی کردن جیب گردشگر خارجی بوده و کسی برای تکرار حضور آن‌ها در ایران برنامه‌ای ندارد؛ چنین شرایطی موجب می‌شود گردشگر خارجی پس از خروج از ایران دیگر حاضر نباشد حتی پشت سرش را نگاه کند.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس جایگاه گردشگری در دولت را پررنگ ندانست و گفت: هتل‌ها و آژانس‌های مسافرتی با وجود آنکه درآمد بالایی دارند اما امکانات ضعیفی را به متقاضیان ارائه می‌دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet