هدر موبایل
1395/07/16 10:09:52
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

قدمگاه‌های جعلی منتسب به ائمه در کشور، نیازمند برخورد جدی سازمان اوقاف است

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سال‌هاست قدمگاه‌هایی به نام برخی از ائمه(ع) بدون هیچگونه شجره‌نامه در ایران ایجاد شده‌، گفت: سازمان اوقاف باید مدیریت خود را بر قدمگاه‌ها و امام‌زاده‌ها بیشتر کند.
قدمگاه‌های جعلی منتسب به ائمه در کشور، نیازمند برخورد جدی سازمان اوقاف است عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سال‌هاست قدمگاه‌هایی به نام برخی از ائمه(ع) بدون هیچگونه شجره‌نامه در ایران ایجاد شده‌، گفت: سازمان اوقاف باید مدیریت خود را بر قدمگاه‌ها و امام‌زاده‌ها بیشتر کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105548093530.jpg قدمگاه‌های,جعلی,منتسب,به,ائمه,در,کشور،,نیازمند,برخورد,جدی,سازمان,اوقاف,است Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره وجود قدمگاه‌هایی به نام امام حسین(ع) و حضرت عباس(ع) در ایران به ویژه در منطقه شمال کشور، گفت: سال‌هاست قدمگاه‌هایی به نام برخی از ائمه(ع) بدون هیچگونه شجره‌نامه و مستندات تاریخی در ایران ایجاد شده‌ و متاسفانه از این طریق خرافه و اوهام در میان مردم رواج پیدا کرده است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید آگاهی و سواد مذهبی مردم را بالا برد و آن‌ها را با مقدسات دینی مرتبط با توسل جستن و زیارت کردن آشنا کرد چراکه مردم باید بدانند چه قبوری مطهر بوده و در جایگاه زیارت قرار می‌گیرند.   

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف باید مدیریت خود را بر قدمگاه‌ها و امام‌زاده‌ها بیشتر و برای آن‌هایی که اعتبار تاریخی دارند شجره‌نامه مستند نصب کند، گفت: دستگاه‌های فرهنگی همچون رسانه ملی در افزایش آگاهی مردم نقش بسیاری دارند لذا ورود آن به این موضوع ضروری است تا سواد مذهبی بدنه جامعه افزایش یابد.

ابراهیمی ادامه داد: افرادی که در مساجد و مراسم‌های مختلف مذهبی و ملی منبر و تیریبون در اختیار دارند نیز  نسبت آگاهی‌رسانی به مردم درخصوص اطمینان از شناسنامه‌دار بودن امام‌زاده‌ها و قدمگاه‌ها مسئولیت داشته و باید آن را در اولویت کاری خود قرار دهند.  

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی پیگیر اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه برای از بین بردن قدمگاه‌های بی‌شناسنامه است، گفت: بهترین روش برخورد با خرافات و گسترش آن، تکیه بر علم و دانش است؛ درواقع هر چه افراد با دین و معارف دینی آشنا شوند، کمتر به دامن خرافات می‌افتند لذا باید به فکر گسترش معرفت دینی باشیم./

پایان پیام       

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet