هدر موبایل
1395/07/16 14:47:44
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می‌دهد؛

انباشت مهمات؛ خطای راهبردی عربستان سعودی در سیاست خارجی

نمایندگان مجلس معتقدند عربستان سعودی سرمایه خود را صرف خرید سلاح می‌کند تا از آن دربرابر کشورهای ضعیف منطقه برای نسل‌کشی استفاده کرده و این‌چنین قدرت‌نمایی کند.
انباشت مهمات؛ خطای راهبردی عربستان سعودی در سیاست خارجی نمایندگان مجلس معتقدند عربستان سعودی سرمایه خود را صرف خرید سلاح می‌کند تا از آن دربرابر کشورهای ضعیف منطقه برای نسل‌کشی استفاده کرده و این‌چنین قدرت‌نمایی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106271535268.jpg انباشت,مهمات؛,خطای,راهبردی,عربستان,سعودی,در,سیاست,خارجی Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ عربستان سعودی بعد از شکست‌هایی که در خاورمیانه نسبت به جمهوری اسلامی خورده، هربار استراتژی جدیدی را در پیش گرفته است که به اعتقاد سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل سیاست امروز عربستان خریداری بیش از حد سلاح است که ممکن است تهدیدی برای ما باشد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل معتقد است با توجه به اهمیت خلیج فارس برای عربستان، ایران و آمریکا، جنگ در آن همه را متضرر می‌کند.

نمایندگان مجلس نیز در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند تأکید کردند تجربه تاریخی نشان داده حکومت های وابسته به غرب مثل عربستان سعودی که از جیب مردم انبارهای خود را پر از سلاح کرده اند، روزی به خاطر عدم پشتیبانی مردمی مضمحل می شوند.

زارع: عربستان سعودی با فروش ارزان نفت جنگ اقتصادی راه انداخته است

رحیم زارع در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه امروز عربستان سعودی تبدیل به یک بازار سلاح کشتارجمعی شده گفت: عربستان سعودی طبق برنامه ای که آمریکایی ها برای آنها چیده اند سرمایه های خود را صرف خرید سلاح می کنند و خود را تبدیل به یک انبار مهمات کرده اند.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نهایت تنها اتفاقی که می افتد دود تمام این اتفاقات به چشم خود آل سعود می رود با این حال لازم به نگرانی برای جمهوری اسلامی نیست چرا که ایران و عربستان به لحاظ فنی، علمی و ژئوپلتیک قابل مقایسه نیستند.

رحیم زارع 3406756/26/2016 10:29:40 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104067241348_Thum.jpgرحیم زارع
رحیم زارع

وی افزود: عربستان سعودی از سلاح های خود جهت نسل کشی و ویرانگری در کشورهای منطقه استفاده می کند که توان چندانی در برابر او ندارند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به جنگ اقتصادی که عربستان سعودی راه انداخته خاطرنشان کرد: آنها تلاش دارند هرچه قیمت نفت را ارزان تر کنند تا کشورهای دیگر دچار خسارت شوند غافل از اینکه این کار نسل های آینده این کشور را دچار مشکل می کند با این حال بر این جنگ تأکید دارند.

کوهکن: آل‌سعود از جیب ملت عربستان انبارهای خود را از سلاح پر کرده است/ نزدیکی نابودی حکومت عربستان

محسن کوهکن در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به خریداری روزافزون سلاح ازسوی آل سعود گفت: تجربه تاریخی نشان داده حکومت های وابسته به غرب مثل عربستان سعودی که از جیب مردم انبارهای خود را پر سلاح کرده اند، روزی به خاطر عدم پشتیبانی مردمی مضمحل می شوند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نهایت این حکومت ها در اختیار مردم قرار گرفته می گیرد که امروز همین پیش بینی را برای دولت صهیونیستی و آل سعود داریم.

محسن کوهکن 3406757/3/2016 6:08:20 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607106789143289_Thum.jpgمحسن کوهکن ریزی
محسن کوهکن

وی افزود: عربستان سعودی حتی اگر تبدیل به انبار مهمات شود هیچ خطری برای جمهوری اسلامی ندارد چرا که حتی خود آنها نیز می دانند که کوچکترین خطای آنها باعث نابودی کاملشان می شود که البته این صرفا درباره حکومت آل سعود صدق می کند و می دانیم که حتی ملت عربستان نیز مظلوم واقع شده اند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی همچنین باید تلاش کند با سرلوحه قرار دادن سیاست های اقتصاد مقاومتی دربرابر جنگ اقتصادی که عربستان سعودی راه انداخته ایستادگی کند.

نقوی حسینی: حکومت متزلزل آل سعود به دنبال کسب قدرت با انباشت سلاح است

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه عربستان سعودی دارای استراتژی غلطی در محاسبات منطقه ای است، گفت: آل سعود گمان می کند انباشت سلاح های نظامی در عربستان برای حمله به یمن و تجاوز به بحرین باعث تقویت جایگاه آنها در منطقه می شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: عربستان سعودی در حال افول است لذا طبیعی است به انبار مهمات تبدیل شود و تصور می کند با این کار می تواند قدرت خود در منطقه را حفظ کند و البته می تواند برای برخی کشورها نیز خطرآفرین باشد.

حسین نقوی حسینی 3406756/29/2016 3:40:52 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606107157249161_Thum.jpgحسین نقوی حسینی
حسین نقوی حسینی

وی افزود: رفته رفته کشورهای منطقه با خطری که از سوی عربستان سعودی احساس می کنند به سمتی می روند که فکری برای سیاست های آل سعود کنند و در نهایت برای این کشور گران تمام خواهد شد و متأسفانه بیشترین هزینه آن را نیز ملت عربستان می دهند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عربستان سعودی تمام تلاش خود را می کند که در کنار جنگ نظامی، به اقتصاد کشورهای دیگر نیز ضربه وارد کند تا در صدر بماند اما جمهوری اسلامی ایران به لحاظ استحکامی که دارد دچار تزلزل نخواهد شد اما قطعا شاهد آثار منفی به لحاظ نحوه فروش نفت ازسوی عربستان خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet