هدر موبایل
1395/07/16 10:42:18
سرویس سیاسی
ابطحی:

بدعهدی شرکت بوئینگ در عدم تحویل هواپیما تا پایان سال جاری نقض برجام است

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: شرکت بوئینگ عملا تحت سیطره و مدیریت صهیونیست ها قرار دارد، بنابراین اقدامات آن ها علیه ایران جای تعجب ندارد.
بدعهدی شرکت بوئینگ در عدم تحویل هواپیما تا پایان سال جاری نقض برجام است این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: شرکت بوئینگ عملا تحت سیطره و مدیریت صهیونیست ها قرار دارد، بنابراین اقدامات آن ها علیه ایران جای تعجب ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg ,بدعهدی,شرکت,بوئینگ,در,عدم,تحویل,هواپیما,تا,پایان,سال,جاری,نقض,برجام,است Icana

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: این رویکرد مسئولان شرکت بوئینگ بار دیگر نمایانگر رویکرد دوگانه و روحیه آمریکایی ها در بدعهدی در توافقات صورت گرفته است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما از آغاز، توافق هسته ای را یک توافق ناقص می دانستیم و امروز حتی توقعات دولت در راستای برجام نیز محقق نشده است.

وی با تأکید بر اینکه بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ قطعا نقض برجام خواهد بود، گفت: آمریکا و تمام کشورهای اروپایی در توافق هسته ای متعهد شده اند که زمینه فروش هواپیماهای مسافربری را به ایران فراهم کنند؛ اما تاکنون این مسئله صورت نگرفته و حتی مانع سازی هایی برای شکست این حوزه انجام شده است.

ابطحی ادامه داد: متأسفانه آمریکایی ها تاکنون در اجرای برجام به تعهداتشان عمل نکرده اند، این در حالی است که ایران بر اساس برجام تمام تعهدات خود عملیاتی کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت بوئینگ عملا تحت سیطره و مدیریت صهیونیست ها قرار دارد، بنابر این اقدامات آن ها بر علیه ایران جای تعجب ندارد. البته به نظر من آن ها برای اینکه زمان را از ایران بگیرند و انگیزه را از ما برای پیشرفت سلب کنند، دست به چنین اقداماتی می زنند.

ابطحی افزود: بدعهدی آمریکایی ها اگر ادامه داشته باشد، قطعا ایران را مجاب می کند که بار دیگر فعالیت های هسته ای خود را تا میزان تولید 190 هزار سو کلید بزند.

«دنیس مولنبرگ» مدیر عامل بوئینگ در حاشیه نشستی در شیکاگوی آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد :«ما امسال و بر اساس توافق هواپیمایی را به ایران ارسال نمی‌کنیم.این‌ هواپیماها در موقعیت زمانی یک ساله،دو ساله و سه ساله ارسال خواهند شد. البته این توافق فرصتی مطلوب برای ما است و از پیشرفت مداوم در این زمینه خشنود هستم.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet