هدر موبایل
1395/07/16 14:06:22
سرویس سیاسی
نجفی خوشرودی در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ:

تعهد غربی ها برای ایجاد زمینه توسعه همکاری اقتصادی ایران بر اساس روح برجام/مدعیان دفاع از حقوق بشر، در برابر امور انسان‌دوستانه مانع تراشی نکنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: همکاری بوئینگ با ایران و فروش هواپیماهای مسافربری از لحاظ امور انسان دوستانه نیز دارای اهمیت است، حال کشورهایی که شعارهای حقوق بشری را می دهند، دست از مانع تراشی برای فروش هواپیماهای مسافربری بردارند.
تعهد غربی ها برای ایجاد زمینه توسعه همکاری اقتصادی ایران بر اساس روح برجام/مدعیان دفاع از حقوق بشر، در برابر امور انسان‌دوستانه مانع تراشی نکنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: همکاری بوئینگ با ایران و فروش هواپیماهای مسافربری از لحاظ امور انسان دوستانه نیز دارای اهمیت است، حال کشورهایی که شعارهای حقوق بشری را می دهند، دست از مانع تراشی برای فروش هواپیماهای مسافربری بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107673910730.jpg تعهد,غربی,ها,برای,ایجاد,زمینه,توسعه,همکاری,اقتصادی,ایران,بر,اساس,روح,برجام/مدعیان,دفاع,از,حقوق,بشر،,در,برابر,امور,انسان‌دوستانه,,مانع,تراشی,نکنند Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: بر اساس مقررات بین المللی، شرکت ها و کشورهای طرف توافق، باید به تعهداتشان عمل کنند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روح حاکم بر برجام نیز موید این مسئله است که شرایط مساعد برای توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر فراهم شده و تحریم های علیه ایران لغو شود.

وی افزود: امیدواریم که حتی  در چارچوب ملاحظات و منافع اقتصادی هم که شده، شرکت بوئینگ فرصت مناسب برای همکاری با ایران را از دست نداده و اقدام به فروش هواپیما به ایران بکند.

نجفی گفت: همکاری بوئینگ با ایران و فروش هواپیماهای مسافربری از لحاظ امور انسان دوستانه نیز دارای اهمیت است، حال کشورهایی که شعارهای حقوق بشری را می دهند، دست از مانع تراشی برای فروش هواپیماهای مسافربری بردارند.

«دنیس مولنبرگ» مدیر عامل بوئینگ در حاشیه نشستی در شیکاگوی آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد :«ما امسال و بر اساس توافق هواپیمایی را به ایران ارسال نمی‌کنیم.این‌ هواپیماها در موقعیت زمانی یک ساله،دو ساله و سه ساله ارسال خواهند شد. البته این توافق فرصتی مطلوب برای ما است و از پیشرفت مداوم در این زمینه خشنود هستم.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet