هدر موبایل
1388/02/27 12:02:00
سرویس صحن

یک فوریت طرح دریافت مابه‌التفاوت از واردات برنج رد شد

**مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح دریافت مابه‌التفاوت از واردات برنج و صرف آن در توسعه و بهبود کشت برنج مخالفت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، فوریت طرح مذکور در جلسه علنی روز یکشنبه، با 57 رای مخالف نمایندگان در مقابل  103 رای موافق رد شد.

"شجاعی کیاسری" در دفاع ازیک فوریت این طرح اظهار داشت: در سال 86 هیات دولت به پیشنهاد وزارت بازرگانی مصوبه‌ای داشت بر اساس آن بابت واردات برنج مبلغ 150 تومان در هر کیلو دریافت و به حساب خزانه واریز شود تا بر اساس توافقات انجام شده، این مبلغ به وزارت کشاورزی پرداخت شود، وزارت کشاورزی نیز موظف شده بود این مبلغ را برای حمایت از کشاورزان و توسعه‌ و بهبود کشت برنج در اختیار کشاورزان قرار دهد.

وی افزود: حدود یک سال از این مصوبه می‌گذرد و بالغ 300 هزار میلیارد تومان به حساب خزانه واریز شده، اما وزیر بازرگانی می‌گوید نمی‌تواند آن را به وزارت کشاورزی بدهد، زیرا مصوبه‌ای بر اساس آن ندارد.

بر اساس ماده واحده این طرح  به دولت اجازه داده می شود در ازای هر کیلو برنج وارداتی مبلغ 150 تومان به علت برخورداری از معافیت سود گمرکی از وارد کنندگان برنج و پس از واریز به خزانه‌داری کل کشور معادل صددرصد واریزی را در اختیار وزارت کشاورزی قرار دهد تا در چارچوب موافقت‌نامه تنظیمی بین معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای طرح‌های افزایش تولید برنج و توسعه ماشینی کردن برنج مصرف کنند.

لازم به ذکر است ، پس از سخنان موافق و مخالف، یک فوریت این طرح به رای گذاشته شد که نمایندگان مجلس با آن مخالفت کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet