هدر موبایل
1395/07/16 13:26:22
سرویس سیاسی
آزادی خواه:

تأخیر بوئینگ در اجرای قرارداد فروش هواپیما نقض صریح توافق هسته ای است/اجرای برجام به صورت یک طرفه از سوی ایران رانمی پذیریم

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: قطعا جمهوری اسلامی باید با این نقض پیمان ها، به صورت جدی برخورد کند.اگر قرار است نتایج مذاکرات به صورت دو سویه دنبال شود، ما موافق هستیم، اما اگر برجام به صورت یک سویه تنها از سوی ایران اجرایی شود، به طور حتم هیچ فایده ای ندارد و بهتر است که متوقف شود.
تأخیر بوئینگ در اجرای قرارداد فروش هواپیما نقض صریح توافق هسته ای است/اجرای برجام به صورت یک طرفه از سوی ایران رانمی پذیریم این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: قطعا جمهوری اسلامی باید با این نقض پیمان ها، به صورت جدی برخورد کند.اگر قرار است نتایج مذاکرات به صورت دو سویه دنبال شود، ما موافق هستیم، اما اگر برجام به صورت یک سویه تنها از سوی ایران اجرایی شود، به طور حتم هیچ فایده ای ندارد و بهتر است که متوقف شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg تأخیر,بوئینگ,در,اجرای,قرارداد,فروش,هواپیما,نقض,صریح,توافق,هسته,ای,است/اجرای,برجام,به,صورت,یک,طرفه,از,سوی,ایران,رانمی,پذیریم Icana

احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: متأسفانه دولت مردم را در بحث نتایج مثبت برجام منتظر نگه داشته است، البته در اینکه توافق هسته ای می توانست عواید اقتصادی خوبی برای کشور داشته باشد، هیچ شکی نیست.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی موضوعی که نباید مورد غفلت قرار گیرد،  مسئله بدعهدی آمریکایی ها در اجرای برجام است، از این رو در حوزه فروش هواپیماهای مسافربری که در برجام نیز بر آن تأکید شده، شرکت بوئینگ و ایرباس از انجام تعهداتشان سرباز زدند، البته این مسئله قابل پیش بینی بود که آن ها نمی خواهند تعهداتشان را عملیاتی کنند.

وی گفت: یکی از مهم ترین نتایج برجام، قطعا خرید هواپیماهای مسافربری بوئینگ بوده، که متأسفانه تاکنون محقق نشده است و خبرها حاکی از آن است که آن ها عجله ای برای اجرای تعهداتشان ندارند.

آزادی خواه با بیان اینکه بدعهدی بوئینگ و عدم فروش هواپیما، به طور حتم نقض توافق هسته ای است، افزود: قطعا جمهوری اسلامی باید با این نقض پیمان ها، به صورت جدی برخورد کند.اگر قرار است نتایج مذاکرات به صورت دو سویه دنبال شود، ما موافق هستیم، اما اگر برجام به صورت یک سویه تنها از سوی ایران اجرایی شود، به طور حتم هیچ فایده ای ندارد و بهتر است که متوقف شود.

«دنیس مولنبرگ» مدیر عامل بوئینگ در حاشیه نشستی در شیکاگوی آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد :«ما امسال و بر اساس توافق هواپیمایی را به ایران ارسال نمی‌کنیم.این‌ هواپیماها در موقعیت زمانی یک ساله،دو ساله و سه ساله ارسال خواهند شد. البته این توافق فرصتی مطلوب برای ما است و از پیشرفت مداوم در این زمینه خشنود هستم.»/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet