هدر موبایل
1395/07/17 09:40:08
سرویس سیاسی
خانه ملت گزارش می دهد؛

توقف بوئینگ در دست اندازهای صهیونیستی-آمریکایی

نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ در اجرای تعهداتش برای فروش هواپیما به ایران، تأکید کردند که این رویکردهای ایالات متحده و شرکت های این کشور، مغایر با برجام است.
توقف بوئینگ در دست اندازهای صهیونیستی-آمریکایی نمایندگان مردم در خانه ملت، با انتقاد از بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ در اجرای تعهداتش برای فروش هواپیما به ایران، تأکید کردند که این رویکردهای ایالات متحده و شرکت های این کشور، مغایر با برجام است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610102848766104.jpg توقف,بوئینگ,در,دست,اندازهای,صهیونیستی-آمریکایی Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ «دنیس مولنبرگ» مدیرعامل شرکت هواپیماسازی بوئینگ در حاشیه نشستی در شیکاگوی آمریکا به خبرنگاران اعلام کرد :«ما امسال و بر اساس توافق هواپیمایی را به ایران ارسال نمی‌کنیم.این‌ هواپیماها در موقعیت زمانی یک ساله،دو ساله و سه ساله ارسال خواهند شد. البته این توافق فرصتی مطلوب برای ما است و از پیشرفت مداوم در این زمینه خشنود هستم.»

در همین راستا یک مقام ایرانی نیز ماه گذشته به خاطر تاخیر در اجرای توافق با شرکت بوئینگ به رویترز گفته بود که ایران از خرید 6 فروند هواپیما صرف نظر خواهی کرد و این شرکت حتی از کاهش یک عددی خرید و رسیدن به 108 هواپیما به جای 109 فروند نیز فلج می‌شود.

حال تعدادی از نمایندگان مجلس به تشریح علل و ابعاد بدعهدی این شرکت آمریکایی در اجرای تعهداتش پرداخته اند.

 

تعهد غربی ها برای ایجاد زمینه توسعه همکاری اقتصادی ایران بر اساس روح برجام/مدعیان دفاع از حقوق بشر، در برابر امور انسان‌دوستانه  مانع تراشی نکنند

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: بر اساس مقررات بین المللی، شرکت ها و کشورهای طرف توافق، باید به تعهداتشان عمل کنند.

علی نجفی 3406757/3/2016 10:14:15 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607105246825920_Thum.jpgعلی نجفی
علی نجفی

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روح حاکم بر برجام نیز موید این مسئله است که شرایط مساعد برای توسعه روابط اقتصادی ایران با کشورهای دیگر فراهم شده و تحریم های علیه ایران لغو شود.

وی افزود: امیدواریم که حتی  در چارچوب ملاحظات و منافع اقتصادی هم که شده، شرکت بوئینگ فرصت مناسب برای همکاری با ایران را از دست نداده و اقدام به فروش هواپیما به ایران بکند.

نجفی گفت: همکاری بوئینگ با ایران و فروش هواپیماهای مسافربری از لحاظ امور انسان دوستانه نیز دارای اهمیت است، حال کشورهایی که شعارهای حقوق بشری را می دهند، دست از مانع تراشی برای فروش هواپیماهای مسافربری بردارند.

 

شرکت بوئینگ عملا تحت سیطره صهیونیست ها قرار دارد/ بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ قطعا نقض برجام است

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: این رویکرد مسئولان شرکت بوئینگ بار دیگر نمایانگر رویکرد دوگانه و روحیه آمریکایی ها در بدعهدی در توافقات صورت گرفته است.

سیدمحمدجواد ابطحی 3406757/5/2016 12:33:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109280514467_Thum.jpgسیدمحمدجواد ابطحی
سیدمحمدجواد ابطحی

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما از آغاز، توافق هسته ای را یک توافق ناقص می دانستیم و امروز حتی توقعات دولت در راستای برجام نیز محقق نشده است.

وی با تأکید بر اینکه بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ قطعا نقض برجام خواهد بود، گفت: آمریکا و تمام کشورهای اروپایی در توافق هسته ای متعهد شده اند که زمینه فروش هواپیماهای مسافربری را به ایران فراهم کنند؛ اما تاکنون این مسئله صورت نگرفته و حتی مانع سازی هایی برای شکست این حوزه انجام شده است.

ابطحی ادامه داد: متأسفانه آمریکایی ها تاکنون در اجرای برجام به تعهداتشان عمل نکرده اند، این در حالی است که ایران بر اساس برجام تمام تعهدات خود عملیاتی کرده است.

وی تصریح کرد: شرکت بوئینگ عملا تحت سیطره و مدیریت صهیونیست ها قرار دارد، بنابر این اقدامات آن ها بر علیه ایران جای تعجب ندارد. البته به نظر من آن ها برای اینکه زمان را از ایران بگیرند و انگیزه را از ما برای پیشرفت سلب کنند، دست به چنین اقداماتی می زنند.

ابطحی افزود: بدعهدی آمریکایی ها اگر ادامه داشته باشد، قطعا ایران را مجاب می کند که بار دیگر فعالیت های هسته ای خود را تا میزان تولید 190 هزار سو کلید بزند.

 

تأخیر بوئینگ در اجرای قرارداد فروش هواپیما نقض صریح توافق هسته ای است/اجرای برجام به صورت یک طرفه از سوی ایران رانمی پذیریم

احد آزادی خواه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به بدعهدی شرکت آمریکایی بوئینگ درباره عدم تحویل هواپیما به ایران بر اساس قرارداد منعقد شده، گفت: متأسفانه دولت مردم را در بحث نتایج مثبت برجام منتظر نگه داشته است، البته در اینکه توافق هسته ای می توانست عواید اقتصادی خوبی برای کشور داشته باشد، هیچ شکی نیست.

احد آزادیخواه 3406755/24/2016 2:45:25 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/05/201605104305140060_Thum.jpgاحد آزادی‌خواه
احد آزادیخواه

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی موضوعی که نباید مورد غفلت قرار گیرد،  مسئله بدعهدی آمریکایی ها در اجرای برجام است، از این رو در حوزه فروش هواپیماهای مسافربری که در برجام نیز بر آن تأکید شده، شرکت بوئینگ و ایرباس از انجام تعهداتشان سرباز زدند، البته این مسئله قابل پیش بینی بود که آن ها نمی خواهند تعهداتشان را عملیاتی کنند.

وی گفت: یکی از مهم ترین نتایج برجام، قطعا خرید هواپیماهای مسافربری بوئینگ بوده، که متأسفانه تاکنون محقق نشده است و خبرها حاکی از آن است که آن ها عجله ای برای اجرای تعهداتشان ندارند.

آزادی خواه با بیان اینکه بدعهدی بوئینگ و عدم فروش هواپیما، به طور حتم نقض توافق هسته ای است، افزود: قطعا جمهوری اسلامی باید با این نقض پیمان ها، به صورت جدی برخورد کند.اگر قرار است نتایج مذاکرات به صورت دو سویه دنبال شود، ما موافق هستیم، اما اگر برجام به صورت یک سویه تنها از سوی ایران اجرایی شود، به طور حتم هیچ فایده ای ندارد و بهتر است که متوقف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet