هدر موبایل
1395/07/16 13:42:47
سرویس اقتصادی
ناصری نژاد مطرح کرد:

شروعی خوب در اجرای الگوی قراردادهای جدید نفتی/ ضرورت استفاده از ظرفیت تولید داخلی در میادین مشترک

عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به انعقاد نخستین قرارداد جدید نفتی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت:اجرای الگوی قراردادهای جدید نفتی شروع خوبی داشت و مجلس به دقت انعقاد قراردادهای جدید و اجرای الگوی قراردادها را رصد می کند.
شروعی خوب در اجرای الگوی قراردادهای جدید نفتی/ ضرورت استفاده از ظرفیت تولید داخلی در میادین مشترک عضو کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به انعقاد نخستین قرارداد جدید نفتی با ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، گفت:اجرای الگوی قراردادهای جدید نفتی شروع خوبی داشت و مجلس به دقت انعقاد قراردادهای جدید و اجرای الگوی قراردادها را رصد می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608105971929374.jpg شروعی,خوب,در,اجرای,الگوی,قراردادهای,جدید,نفتی/,ضرورت,استفاده,از,ظرفیت,تولید,داخلی,در,میادین,مشترک Icana

مجید ناصری نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به امضای اولین قرارداد توسعه 4 مخزن نفتی در میادین یاران، مارون و کوپال به ارزش 2.2 میلیارد دلار بین شرکت ملی نفت و "شرکت توسعه نفت و گاز پرشیا" وابسته به گروه "انرژی تدبیر" زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) گفت:یکی از موارد تاکیدی در قراردادهای جدید استفاده از توان و ظرفیت داخلی است تا بتوان اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرد و درآمد ارزی قابل توجهی برای کشور کسب کرد و در صورتی که شرکت های داخلی توانایی سرمایه گذاری های خاص را نداشته باشند، از سرمایه گذاران خارجی برای توسعه میادین استفاده کرد.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اجرای الگوی قراردادهای جدید نفتی شروع خوبی داشته است، افزود:مجلس به دقت انعقاد قراردادهای جدید  و اجرای الگوی قراردادها را رصد می کند و اگر مشکلی در انعقاد قراردادها وجود داشته باشد، واکنش نشان خواهد داد.

لزوم بومی‌سازی فناوری‌های موجود براساس ویژگی‌های مخازن کشور

ناصری نژاد با تاکید برضرورت استفاده از ظرفیت های تولیدداخلی در میادین مشترک ادامه داد:در برخی میادین مشترک همانند پارس جنوبی هنوز استخراجی صورت نگرفته که باید از سهم خود استفاده کنیم و برخی مخازن که طول عمر آنها به پایان رسیده باید با استفاده از تکنولوژی های جدید افزایش برداشت داشته باشند.

وی با بیان اینکه تولید نفت خام ایران باید افزایش یابد، یادآور شد:تولید نفت خام به نزدیک 4 میلیون بشکه رسیده که وزارت نفت علاوه بر تولید و صادرات باید در جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده گام بر دارد.

اقدام و عمل یعنی مواد خام باید به کالا تبدیل و کالا از کشورمان صادر شود

ناصری نژاد خام‌فروشی را ناظر بر عدم مقاومت در برابر تکانه‌های جهانی اقتصاد دانست و افزود: اقدام و عمل یعنی مواد خام باید به کالا تبدیل و کالا از کشورمان صادر شود، صنعت پتروشیمی یکی از ارکان اصلی اقتصاد کشور است که میتواند ارزش افزوده فراوانی نصیب کشورمان کند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،بر لزوم بومی‌سازی فناوری‌های موجود بر اساس خصوصیات و ویژگی‌های مخازن کشور تاکید و تصریح کرد: فناوری‌هایی که سطوح مختلف بلوغ را طی کرده‌اند و با توجه به ویژگی‌های مخزن کشور آن را بومی می‌کنیم که این فناوری‌ها ابتدا در سطح آزمایشگاه و مدل بومی‌سازی می‌شوند و سپس تا سطح پایلوت پیش رفته و پس از آن فناوری در سطح میدان اجرایی خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet